Woskowanie samochodu

Warto dbać o samochód o każdej porze roku. Jeżeli chcemy aby samochód naprawdę zachwycał – samo mycie nie wystarczy. Odpowiednio reperowany i impregnowany pojazd będzie nam służył przez długie lata. Najpierw powinien zostać porządnie umyty, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Kolejnym etapem będzie usunięcie poprzednio używanych kosmetyków, żywicy jak i pyłu z klocków hamulcowych. W tych czynnościach przyda nam się glinka oraz specjalistyczne kosmetyki – dedykowane do usuwania takich zanieczyszczeń. Po takim przygotowaniu  możemy przystąpić do woskowania auta. Jest to niezbędny zabieg pielęgnacyjny i protekcyjny, który regularnie powtarzany gwarantuje piękny wygląd karoserii, pomaga ochronić go przed odpryskami, rysami i blaknięciem podnosząc jego wytrzymałość, dodając mu blasku i głębi.

Nowoczesne woski są odporne na czynniki zewnętrzne np.: chemiczne, czy promieniowanie UV. Ponadto wosk pomoże w zamaskowaniu mikrorys (będą one niezauważalne nawet sprawdzając przy użyciu światła UV) i stworzy idealnie gładką taflę lakieru. Po jego nałożeniu należy go spolerować, aby usunąć nadmiar kosmetyku i uzyskać idealnie gładką taflę na lakierze.

Na rynku są dostępne różnego typu woski, jednak woski twarde zapewniają najdłuższą trwałość i największe właściwości hydrofobowe – które sprawiają, że brud jest odpychany od powierzchni lakieru. Taki wosk daje możliwość rzadszego mycia samochodu i tworzy efekt odświeżenia lakieru, który odzyskuje legendarną głębie koloru. Aby utrzymać długą trwałość wosku, to warto co jakiś czas po myciu samochodu, w celu uzupełnienia ewentualnych ubytków – używać tzw. quickdetailera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here