Auto detailing

Auto detailing może odmienić oblicze każdego samochodu, bez względu na jego wiek. Chociaż wiąże się z dogłębnym oczyszczeniem, ma niewiele wspólnego ze zwykłą myjnią. Jest to niezbędny element zadbanego i odpornego na uszkodzenia auta, a także powodu dumy dla właściciela. Dlaczego detailing samochodowy jest tak ważny?

Auto detailing – co to jest?

Auto detailing to proces który ma na celu podniesienie walorów estetycznych i użytkowych samochodu oraz przedłużenie jego żywotności. Składa się z kompleksowego czyszczenia, ale też renowacji i konserwacji podjazdu- wewnątrz i na zewnątrz.

Zestaw takich usług, nazywanych często auto spa, sprawia, że pojazd wygląda jak nowy. Myjnia samochodowa usuwa tylko powierzchowny brud, dopiero detailing samochodowy zapewnia odpowiednią ochronę i sprawia, że auto jest naprawdę czyste. To bez wątpienia zasługa wieloetapowego, zoptymalizowanego działania, którego nie da się osiągnąć bez użycia specjalistycznego sprzętu, produktów, wiedzy i doświadczenia.

Jeżeli lakier samochodu jest szorstki po umyciu a suszenie zajmuje zbyt dużo czasu, pojazd najpewniej potrzebuje auto spa- dobrego auto spa.

Auto detailing – co wchodzi w jego skład?

Detailing wnętrza zakłada odnowę wszystkich elementów samochodu i przywrócenie stanu fabrycznego poprzez konserwację przestrzeni kierowcy, pasażerskiej i bagażnika. Proces obejmuje czyszczenie wszystkich elementów tapicerskich, kokpitu, podsufitki oraz wszystkich mniejszych elementów (metalowych i plastikowych), jak uszczelki czy listwy.

Najważniejsze czynności to przede wszystkim:

 • odkurzanie wszystkich większych powierzchni a także zakamarków przy użyciu specjalnej miotełki
 • pranie i suszenie tapicerki z pomocą odpowiednich narzędzi i środków
 • czyszczenie dostosowane do rodzaju powierzchni (obejmujące też wszystkie mniejsze części)
 • konserwacja- czyli zabezpieczenie elementów wnętrza poprzez użycie odpowiednio dobranych produktów i metod

Detailing zewnętrzny dotyczy wszystkich powierzchni, które znajdują się po zewnętrznej stronie pojazdu. Jest to głównie czyszczenie i konserwacja lakieru, ale dotyczy też szyb, kół czy elementów chromowanych. Odpowiednio przeprowadzony proces usunie stare i trudne zabrudzenia, które zdążyły zespoić się z lakierem.

W jego skład wchodzą:

 • ręczne mycie nadwozia- usuwa wszystkie powierzchowne zabrudzenia
 • demontaż kół, które są dokładnie czyszczone, a następnie woskowane w przypadku felg i nabłyszczane jeżeli mowa o oponach
 • korekcja- czyli usuwanie istniejących niedoskonałości lakieru
 • polerowanie, które pozwoli pozbyć się drobnych uszkodzeń- rys, korozji, odprysków czy trudniejszych zabrudzeń, jak plamy powstałe na skutek deszczu
 • czyszczenie i konserwacja kloszy lamp i reflektorów,
 • mycie komory silnika i jej elementów- dzięki zastosowanym środkom, są nie tylko nieskazitelnie czyste, mają też większą trwałość
 • zastosowanie warstwy zabezpieczającej na lakier (ceramicznej lub woskowej), która dodatkowo nabłyszcza samochód, tworząc efekt tafli
 • mycie i suszenie szyb oraz lusterek przy użyciu specjalnego preparatu, który ułatwia odpływanie wody w czasie deszczu

Odpowiednio przeprowadzony proces przywróci utraconą z czasem głębię koloru i blask samochodu.

car detailing

Auto detailing – gdzie wykonać?

Efekty oraz długość ich trwania zależą w głównej mierze od jakości wykonania usługi. Aby mieć pewność, że zostanie poprawnie zrealizowana, powinno się ją zlecić ekspertom. Posiadają odpowiednie, specjalistyczne produkty, narzędzia i wiedzę niezbędną w celu przeprowadzenia prawidłowego car detailingu.

Jednym z takich miejsc jest Nano Clinic – profesjonalny warsztat który oferuje kompleksową usługę auto detailingu dopasowaną do potrzeb i wymagań każdego samochodu. Fachowe doradztwo, ogromna wiedza zdobyta poprzez wieloletnie doświadczenie i ciągłe doskonalenie umiejętności ściąga tam fanów motoryzacji z całej Polski. Najlepsze produkty, innowacyjne metody i dbałość o szczegóły stała się wizytówką Nano Clinic.

Jest to z pewnością jeden z ważniejszych punktów na motoryzacyjnej mapie miasta Olsztyn.

Auto detailing – dlaczego warto?

Detailing samochodowy zdaje się mieć same zalety- trudno się z tym nie zgodzić. Ten niezwykły proces przywróci blask każdemu pojazdowi. Ale nie tylko- jest to też świetne zabezpieczenie auta i jego najważniejszych części przed uszkodzeniami, które wynikają z normalnego użytkowania, tak w środku jak i na zewnątrz.

Bez trudu usuwa nieprzyjemne zapachy z wnętrza pojazdu, zabrudzenia z tapicerki czy drobne uszkodzenia (jak przetarcia czy pęknięcia).

Dodatkowo, dogłębnie oczyszczone auto znacznie łatwiej (i szybciej) umyć, szczególnie jeżeli nasz wybór to myjnia ręczna.

Nie sposób pominąć kwestii estetycznych. Auto zyskuje piękny połysk i głęboki kolor, wnętrze jest czyste i zadbane. I chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, auto detailing sprawi, że możesz nie poznać swojego samochodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here