Auto detailing - sposób na długotrwałe piękno samochodu

Wielu kierowców z rozrzewnieniem wspomina czasy, kiedy ich samochód lśnił fabrycznym blaskiem, myśląc, że chwile te nigdy się już nie powtórzą. Auto detailing to grupa coraz bardziej popularnych w kraju usług, które sukcesywnie wypierają ten pogląd ze świadomości Polaków. Drobne skazy na karoserii, głębokie rysy czy nawet wgniecenia – fachowy salon detailingowy sprosta dowolnym zadaniom, przywracając pojazd do jego oryginalnego, nieskazitelnego stanu.

korekta lakieru

Trzy etapy kompleksowej usługi auto detailingowej

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać, aby przywrócić stan samochodu z czasów jego świetności, jest precyzyjne mycie detailingowe, obejmujące wszystkie jego elementy zewnętrzne w tym także te regularnie pomijane przez standardowe myjnie (jak powierzchnia wewnętrza felg oraz nadkoli). Cały proces należy wykonać ręcznie, przywiązując dużą wagę do doboru bezpiecznych technik czyszczenia oraz odpowiednich w stosunku do specyfiki pojazdu preparatów i kosmetyków.

Następnie, po usunięciu z nadwozia samochodu wszelkich zanieczyszczeń i jego osuszeniu, przeprowadzana jest korekta lakieru. Usługa ta może obejmować zarówno usuwanie płytkich oraz głębokich rys, jak i likwidowanie wgnieceń. Przy wykonywaniu przez fachowca pozwala pozbyć się nawet do 99% wszystkich niedoskonałości lakieru.

Trzy etapy kompleksowej usługi auto detailingowej

Ostatnim etapem prac auto detailingowych wykonywanych w ramach w pełni kompleksowego pakietu usług, jest długotrwałe zabezpieczenie uzyskanych efektów. Ten krok przeprowadzić można na dwa sposoby – stosując powłoki ceramiczne lub poprzez oklejanie samochodów folią ochronną. Druga ze wspomnianych opcji to tzw. car wrapping, który zasadniczo nie należy do grupy usług stricte detailingowych, jednak jest regularnie wykonywany przez zakłady działające w tej branży. Obie techniki zabezpieczające pozwalają uzyskać wieloletnią wydajną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, agresywnymi preparatami chemicznymi, a także przed niekorzystnymi uwarunkowaniami atmosferycznymi.

Auto detailingowa regeneracja wnętrza samochodu

Decydując się na współpracę ze studiem detailingowym można powierzyć mu również gruntowne czyszczenie oraz – gdy zaistnieje taka potrzeba – renowację kokpitu. Dzięki temu tapicerka, konsola, deska rozdzielcza, przyciski, okna, dywaniki i wszelkie pozostałe elementy wnętrza zostaną przywrócone do swojego pierwotnego, doskonałego stanu.

Auto detailingowa regeneracja wnętrza samochodu

Jeśli chodzi o auto detailing Poznań jest jednym ze szczególnie godnych uwagi polskich miast. To właśnie w nim funkcjonuje wiele z najbardziej doświadczonych w zakresie profesjonalnej kosmetyki samochodowej firm, które wywarły istotny wpływ na szybkość rozwoju i rozpowszechniania się w kraju usług tego rodzaju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here