Być dobrym kierowcą to zadanie niezwykle odpowiedzialne, wymagające nie tylko dobrej koordynacji ruchowej, ale także refleksu. Zgodnie z ustawą, osoby, które są zainteresowane kursem prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E, T, czyli tak zwanych kategorii amatorskich, są zobowiązane do wykonania badania kierowców. Przebieg takiego badania to w pierwszej kolejności wypełnienie karty badania lekarskiego oraz oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia – ich wzory można pobrać na stronie www.badania-kierowcow.warszawa.pl. Po podaniu w wymienionych dokumentach swojego adresu zamieszkania urzędy mogą wymagać dostarczenia również kolejnych dokumentów, które będą potwierdzały zamieszkanie pod wskazanym adresem.

Podczas badania kierowców lekarz sprawdza ogólny stan zdrowia badanego, a także koncentruje się na poszczególnych narządach, takich jak narząd wzroku, słuchu i równowagi, sprawdza stan układu ruchu, układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i nerwowego. Lekarz dokonuje także badania czynności nerek i stanu psychicznego potencjalnego kierowcy; sprawdza, czy istnieją objawy wskazujące na uzależnienie od alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu albo ich nadużywanie. Lekarz orzeka także o innych ewentualnych zaburzeniach stanu zdrowia badanego, które mogłyby stanowić zagrożenie podczas kierowania pojazdami.

Kolejnym etapem jest przeprowadzenie z badanym wywiadu, na którego podstawie lekarz wypełnia dokumentu. Podczas badania kierowców nie przeprowadza się prób wysiłkowych ani badań związanych z naruszeniem ciągłości tkanek. W przypadku stwierdzenia istotnej wady wzroku albo innej, poważnej choroby lekarz może skierować badanego na wizytę specjalistyczną. Wówczas badanie będzie mogło zostać dokończone po dostarczeniu do lekarza prowadzącego dodatkowej dokumentacji medycznej.

Zobacz gdzie możesz zrobić badanie: http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/lokalizacja/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here