Kupując przyczepę samochodową, np. do celów przewożenia tam sprzętu wędkarskiego, do samej przyczepy także potrzebujemy ważnych akcesoriów. Pierwszym z nich jest plandeka, a drugim błotniki do przyczep samochodowych. Jazda bez błotników byłaby poniekąd niebezpieczna i mogła spowodować wypadek w czasie niepogody.

Błotniki do przyczep samochodowych – na jaki rodzaj się zdecydować?

Polipropylen to bardzo trwały materiał. Cechuje się wysoką odpornością na temperaturę, a także wilgoć. Nic więc dziwnego, że wykonane z niego błotniki do przyczep samochodowych są tak trwałe.

Stal ocynkowana jest tak solidna, że stosuje się ją w wielu sytuacjach wymagających od materiału większej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego błotniki do przyczep samochodowych ze stali ocynkowanej nie tylko upiększają przyczepę, ale także doskonale chronią przed zachlapaniem.

Błotniki do przyczep samochodowych- bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu

Gdybyśmy nie mieli błotników w czasie niepogody narażalibyśmy współuczestników ruchu na ograniczenie widoczności. Szczególnie niebezpieczne byłoby to dla motocyklistów, którym znacznie utrudnilibyśmy jazdę, co mogłoby skutkować nawet wypadkiem.

Piesi nieustannie narażeni są na pochlapanie w czasie niepogody. Jednak zastosowanie błotników do przyczep samochodowych, może ograniczyć rozbryzg wody. Poszanowanie wszystkich uczestników ruchu to podstawa, a użycie błotników do przyczep samochodowych jest w tej sytuacji obowiązkiem.

Błotniki do przyczep samochodowych- stosowane do przyczep dwukołowych i czterokołowych

W ofercie wszystkich sklepów z akcesoriami do przyczep samochodowych są także błotniki. Poza wyborem rodzaju materiału, musimy jeszcze dobrać odpowiedniej wielkości błotnik. W zależności od średnicy opony kupujemy rozmiar do niej pasujący.

Poza tym istotne jest także przeznaczenie błotników do przyczep. Używając przyczepy dwukołowej wybieramy błotniki jednoosiowe, natomiast do czterokołowych – dwuosiowe. Błotniki do przyczep zwiększą bezpieczeństwo i ochronią także nieco opony. Warto zdecydować się na takie, które są od renomowanych producentów, aby były rzeczywiście trwałe, byśmy nie musieli zbyt szybko kupować nowego kompletu.

Błotniki do przyczep znajdziesz na Unitrailer.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here