Miłośnicy większych samochodów do przewozu osób od wielu miesięcy czekali na nową wersję Volkswagena. Nowy Volkswagen Caravelle nawiązuje do sprawdzonej stylistyki, a jednocześnie przenosi transport osób w nowy wymiar. Funkcjonalność, możliwość dowolnej aranżacji wnętrza oraz nowoczesne rozwiązania, obejmujące m.in. wspomaganie kierownicy, system oświetlenia czy czujniki pozwalające na realne ocenienie faktu, czy bagażnik auta można swobodnie otwierać.

Caravelle minibus od Volkswagena


Rodzina Caravelle to samochody przeznaczone głównie do transportu osób. Nowy Volkswagen Caravelle pozwala na przewożenie od 4 do 9 osób, które mogą być wykorzystywane w różnych konfiguracjach, także jako szerokie kanapy czy fotele ze składanymi podłokietnikami. W modelach Volkswagenów z parą przesuwnych drzwi wykorzystano system Easy Entry, który zapewnia szybsze składanie foteli, aby umożliwić wygodniejsze i szybsze wyjście pasażerom siedzącym z tyłu samochodu. Jednak nie tylko komfort pasażerów jest w tym modelu istotny. Caravelle minibus to również liczne schowki, ułatwiające przewożenie dokumentów i różnych drobiazgów, jakie ma ze sobą kierowca. Podobnie z myślą o komforcie kierowcy rozplanowano deskę rozdzielczą, wydzielając miejsce na smartfon czy nawigację GPS. Dużym atutem tego modelu jest również wykorzystanie czujników elektronicznych w klapie bagażnika, która wyposażona została w dodatkowe czujniki Park Assist.

O ważności oświetlenia i rozwiązań elektrycznych


Caravelle minibus od Volkswagena wykorzystuje także nowoczesne oświetlenie LED. W wersji podstawowej diody LED stosuje się w światłach mijania i drogowych, jednak można zamówić je również w światłach bocznych i światłach hamowania. Szybkie czyszczenie reflektorów zapewniają wysuwane ze zderzaka, które działają również automatycznie przy każdym co piątym myciu szyb. Dwa rozwiązania zwiększają niewątpliwie komfort jazdy samego kierowcy: przyciemniane lusterko wsteczne chroni przed oślepianiem z tyłu, z kolei czujnik deszczu automatycznie włącza wycieraczki.

Rozwiązania mechaniczne


Volkswagen Caravelle posiada także rozwiązania, mające realny wpływ na dynamikę jazdy. Dwusprzęgłowa skrzynia biegów i napęd 4Motion na cztery koła są tu połączone z silnikiem o dużej wydajności i niskim spalaniu. W standardzie każde auto z serii Caravelle posiada system Start-Stop, wykorzystuje także energię z hamowania i wykorzystuje wspomaganie ruszania pod górę. Napęd na cztery koła pozytywnie wpływa na przyczepność samochodu w bardzo zróżnicowanych warunkach drogowych. Skrzynia biegów, wyposażona w siedem biegów, może pracować w trybie normalnym i sportowym. Z kolei samo podwozie, oprócz wymienionych trybów sportowego i normalnego, może być ustawione także do jazdy w trybie komfortowym. Zmiana trybu jazdy jest możliwa dzięki jednemu przyciskowi.

Wnętrze Volkswagena Caravelle wyposażono w klimatyzację oraz nowoczesne systemy do nawigacji. Elektroniczne wzmacnianie głosu to idealne rozwiązanie, jeśli samochodem podróżuje kilka osób, które mogą w optymalny sposób słyszeć kierowcę. Asystent parkowania i system wspomagania kierownicy to kolejne rozwiązania, dzięki którym nowy Volkswagen Caravelle jest idealnym minibusem.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here