Polacy przekonali się do bikeshare, czyli współdzielenia rowerów. Teraz w największych miastach Polski można wypożyczyć auta na minutę. Czy ten kolejny krok w stronę ekologicznego stylu życia będzie udany?

Carsharing coraz popularniejszy

Szacuje się, że w Europie z usługi carsharing korzysta ok. 3 mln użytkowników. W Polsce na razie jest to kilkadziesiąt tysięcy osób, ale zainteresowanie wynajmem pojazdów na minuty rośnie. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.

Carsharing to idealne rozwiązanie z punktu widzenia osób, które na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej i potrzebują pojazdu jedynie od czasu do czasu, np. wybierając się na większe zakupy. W ich przypadku utrzymanie samochodu nie opłaca się – to spore i zupełnie niepotrzebne obciążenie domowego budżetu. Carsharing tymczasem to korzystne rozwiązanie – pojazd można wypożyczyć wówczas, gdy jest on potrzebny, płacąc przy tym za pokonane kilometry.

Podróżowanie wypożyczonym na minuty samochodem jest wygodne. Firma Easyshare, która ma w ofercie usługę carsharingu na terenie Poznania, oferuje samochody zlokalizowane w różnych punktach miasta. Klienci mogą liczyć na sprawny, zatankowany, czysty i gotowy do drogi pojazd. Nie martwią się także o dodatkowe opłaty. W efekcie to ciekawa alternatywa dla wypożyczalni samochodów. Więcej na stronie: easyshare.pl.

Carsharing może być ekologiczny

Trudno wyobrazić sobie, aby dziś po ulicach miast przestały jeździć samochody spalinowe. Kierowcy mają jednak wybór – mogą korzystać z pojazdów, które są przyjazne środowisku naturalnemu. Wspomniana firma Easyshare proponuje mieszkańcom Poznania samochody hybrydowe – na klientów czeka 200 pojazdów Toyota Yaris. Pojazdy hybrydowe to przede wszystkim mniej hałasu i czystsze powietrze. Co więcej, osoby korzystające z tych pojazdów nie zapłacą za parkowanie w Miejskiej Strefie Płatnego Parkowania.

„Carsharing miejski spełnia dwie podstawowe funkcje. Pierwsza ma na celu odkorkowanie miasta. Miasta korkujemy my mieszkańcy, czyli osoby wjeżdżające do centrum, najczęściej do pracy i pozostawiające swoje samochody na cały dzień. W carsharingu, te samochody mogą w ciągu dnia być używane przez wiele osób. Drugi, równie ważny cel to ekologia. W chwili obecnej samochody hybrydowe pełnia funkcję przejściową do samochodów elektrycznych, które pozwolą znacznie zredukować emisję Co2, ogromny problem polskich dużych miast i jego mieszkańców” – uważa Aneta Ogrodniczek – Prezes Zarządu Easyshare.

Jak zarezerwować przyjazny środowisku naturalnemu środek transportu? Wystarczy aplikacja mobilna, którą należy ściągnąć na smartfona i zarejestrować się. Oznacza to, że zainteresowani kierowcy nie muszą podpisywać umów – zminimalizowanie formalności to kolejna zaleta carsharing.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here