Charakterystyka alkomatów policyjnych

Coraz to więcej posiadaczy samochodów osobowych decyduje się na zakup alkomatu. Dzięki temu urządzeniu kierowcy mogą samodzielnie sprawdzić ilość zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu z dowolnego miejsca. Alkomat zapewni bezpieczeństwo podczas podróży nie tylko kierowcom, ale również osobom trzecim korzystającym z dróg publicznych.

Alkomaty policyjne, dlaczego warto?

Profesjonale, alkomaty policyjne spełniają najbardziej rygorystyczne normy prawne, przez co są chętnie wybierane przez duże koncerny do sprawdzania trzeźwości pracowników, jak i kierowców. Nowoczesny sprzęt posiada wszystkie komponenty polecane i wykorzystywane podczas kontroli stanu trzeźwości na drodze.

Alkomat policyjny wyposażony jest w niezawodne czujniki, które z dużą dokładnością potrafią oszacować poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenia elektromechaniczne z atestem mogą przeprowadzić pomiar nawet do trzystu razy na godzinę. Warto zaznaczyć, że niektóre alkomaty wyposażone są w pamięć, która zapisuje wyniki przeprowadzonej kontroli, a dzięki dotykowemu ekranowi możemy w łatwy sposób odczytać poprzednie rezultaty.

Jakość potwierdzona przez służby mundurowe

Profesjonalne alkomaty w zależności od modelu zasilane są bezprzewodowo przy użyciu wbudowanych akumulatorów lub baterii. Istotnym elementem każdego alkomatu jest Atest wydawany przez organizację zajmującą się kontroli urządzeń pomiarowych. Dzięki temu mamy pewność, że zakupiony alkomat będzie działał prawidłowo.

Alkomaty profesjonalne dzielą się na dowodowe, zwykłe, a także te wykorzystywane przez policję. Alkomat dowodowy zazwyczaj wykorzystywany jest w sądzie jako dowód w sprawie. Rodzaj ten oprócz atestu misi posiadać specjalny certyfikat wzorcowania. Alkomaty profesjonalne policyjne to te, które na co dzień używają służby mundurowe, dzięki temu osoby planujące zakup jednego z modeli mają pewność, że urządzenie będzie w pełni wydajne. Alkomat policyjny możemy wykorzystać do kontroli pracowników na magazynach, lotniskach lub kierowców firm transportowych. Niezależnie od miejsca zastosowania alkomatu należy pamiętać, aby urządzenia pochodziły ze sprawdzonych źródeł.

Policyjne alkomaty to podstawowe urządzenia, które powinny być nieodłączną częścią wyposażenia każdego samochodu. Doskonale sprawdzą się w każdych warunkach i zawsze dadzą dokładne wyniki pomiaru trzeźwości kierowców. Nie wymagają częstego serwisu, a kalibracja może być wykonywania rzadziej niż sprzęt niskiej jakości. Dzięki temu Policja, jak i prywatni użytkownicy mogą dbać o lepsze bezpieczeństwo na drodze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here