Cynk w sprayu - wady i zalety

Pokrywanie blachy warstwą cynku to prosty sposób na zabezpieczenie jej przed korozją. Takie rozwiązanie jest od wielu lat standardowo stosowane także przy produkcji samochodów. Dzięki temu nadwozie staje się dużo bardziej odporne na rdzę, także w przypadku uszkodzenia lakieru.

Cynk w sprayu – zalety

Tego typu preparaty są wykorzystywane do naprawy blachy pokrytej ocynkiem. Są bardzo przydatne przede wszystkim w warsztatach w czasie naprawy auta, np. po kolizji. Ich zaletą jest możliwość szybkiej regeneracji warstwy cynku, którą można następnie pokryć dodatkowym wykończeniem.

Do największych zalet cynku w sprayu należy łatwość użytkowania. Nanoszenie ocynku w formie aerozolu jest proste i pozwala na uzyskanie cienkiej, szybkoschnącej warstwy. Łatwo można uniknąć powstawania smug i nierówności. Wystarczy jedynie odpowiednio przygotować powierzchnię, wstrząsnąć puszką i nanieść produkt na blachę.

Cynk w sprayu może być wykorzystany do uszkodzonej blachy ocynkowanej oraz na powierzchniach, które wcześniej nie były pokrywane cynkiem. Stosuje się go także do pokrywania miejsc spawania lub cięcia metalu. Jest to więc uniwersalny produkt, który przyda się przy różnych naprawach.

Wady preparatów w aerozolu

Nie da się ukryć, że w warsztacie samochodowym nie da się odtworzyć technologii wykorzystywanych do cynkowania blachy w zakładach przemysłowych. Dlatego trudno oczekiwać, że dzięki zastosowaniu cynku w sprayu uda się osiągnąć identyczne efekty pod względem trwałości jak ma to miejsce w przypadku blach cynkowanych fabrycznie.

Trzeba także uważać na produkty niższej jakości, które mogą mieć na przykład niską zawartość cynku. Takie preparaty nie zapewnią odpowiedniej ochrony nadwozia i będą jedynie stratą pieniędzy.

Kiedy stosować cynk w sprayu?

Tego typu preparaty sprawdzają się bardzo dobrze w domowym warsztacie. Ich stosowanie nie wymaga ani dodatkowych umiejętności, ani specjalistycznych narzędzi. W przeciwieństwie do preparatów nanoszonych przy pomocy pędzla, aerozol pozwala na łatwe uzyskanie równomiernego rozłożenia preparatu bez powstawania smug.

Zakup cynku w sprayu nie jest dużym wydatkiem, jednocześnie taki produkt przyda się w przypadku wszelkiego rodzaju napraw nadwozia. Może być również wykorzystywany do powierzchni, które będą spawane. Dobry cynk pozwala na uzyskanie warstwy charakteryzującej się dobrymi parametrami i zapewniającej skuteczną ochronę przed powstawaniem rdzy.

Cynk w sprayu znajdziesz na Lakiery24.com

[Głosów:21    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here