Czym jest car sharing?

Car sharing stanowi ostatnio bardzo modne rozwiązanie w branży motoryzacyjnej. Polega ono na wspólnym użytkowaniu samochodów, opierając się na wynajmie samochodu na krótki czas bądź na godziny. Dzięki temu systemowi można wyraźnie zwiększyć intensywność wykorzystania pojazdów w ciągu doby, co ograniczy rosnącą liczbę samochodów zarejestrowanych prywatnie.

Zalety car sharingu

Korzystanie z car sharingu jest nie tylko ekonomiczne, ale nade wszystko ekologiczne. Ograniczenie ilości samochodów prywatnych na drogach zmniejszy wydzielanie dwutlenku węgla o prawie 600 000 ton rocznie. Mało tego, jedno prywatne auto przekazane do użytku osobom trzecim zastępuje na drodze aż 14 pojazdów. Wpłynie to na rozładowanie korków, a także sprawi, iż będzie można szybciej docierać do celu. Możliwy zatem będzie zrównoważony rozwój motoryzacji. Jeśli więc ktoś posiada samochód z którego korzysta sporadycznie bądź nawet wcale to może zdecydować się na to, aby auto to zarabiało samo na siebie. Car sharing jest rozwiązaniem wprost zaprojektowanym dla takich osób. Car sharing stało się tak popularne, że nawet prywatne wypożyczalnie samochodów zdecydowały się na wprowadzenie tej usługi.

Car sharing w praktyce

Car sharing w praktyce to nic innego, jak usługi prowadzone przez wypożyczalnie samochodów bądź przez specjalne firmy, takie jak 4mobility.pl, oferujące auto na minuty. Świadczenie wyróżnia się tym, że płaci się tylko za czas przejazdu, a także za przejechane kilometry. Auto można otworzyć nawet smartfonem, a samochód będzie dostępny w zasięgu ręki. Wystarczy się zarejestrować na wskazanej witrynie, co zajmuje parę minut. Jest to kuszące, zwłaszcza, że nie trzeba opłacać żadnych kaucji. Rezerwacja samochodu następuje przez Internet.
Korzystając z usług tej firmy można zaparkować za darmo w specjalnie wyznaczonych punktach. Po zakończeniu jazdy samochód oddaje się do wyznaczonej bazy 4Mobility. Analogicznie, usługa ta wygląda w każdej innej firmie zajmującej się tym nowoczesnym rozwiązaniem motoryzacyjnym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here