koc plażowy

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego czerwony koc plażowy to dobry wybór na wakacyjny wyjazd? Wbrew pozorom odpowiedź nie jest tak oczywista, jak mogłoby się to wydawać. Dlatego też wychodząc naprzeciw waszym pytaniom, postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego zakup czerwonego koca plażowego może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi on nasz wakacyjny wyjazd.

Dlaczego warto ze sobą zabrać koc plażowy?

Podstawową kwestią jest tutaj wygoda. Po pierwsze nie zajmuje on dużo miejsca w plecaku ani bagażniku, czego nie można powiedzieć na przykład o rozkładanym leżaku, który po pierwsze nie zmieści się do plecaka, po drugie zajmuje dużo miejsca w samochodowym bagażniku. Ponadto dzięki temu, że można schować go do plecaka, znacznie łatwiej jest go przenosić, niż w przypadku leżaka, który w zasadzie musimy nieść w ręku. Co prawda wiele osób będzie narzekać, że koc zbiera dużo piasku- to prawda, aczkolwiek wystarczy kilka razy go wytrzepać, by pozbyć się nikomu niepotrzebnego piachu. Ponadto czerwony koc plażowy ma inną zaletę – wygląda on po prostu nieziemsko, dzięki czemu wzbudzimy nim zazdrość nie jednego plażowicza, co w dobie między innymi wszechobecnego na polskich plażach zjawiska zwanego parawaningiem, dla wielu osób może być wręcz kluczowe. Ponadto koc jest lepszym rozwiązaniem, jeżeli chcemy opalić całe nasze ciało.

Czy koc plażowy wymaga szczególnego dbania?

Nie, ponieważ z powodzeniem może on być prany w zwykłej pralce. Jedyny warunek to dokładne przestrzeganie zaleceń producenta, które znajdują się na jego metce. W ten sposób mamy niejako gwarancję, że nasz koc posłuży nam przez wiele lat. Pamiętajmy jednak, aby przed włożeniem go do pralki, dokładnie wytrzepać go z piasku, ponieważ wpływa on szkodliwie na po pierwsze filtry pralki, po drugie może on osiadać na dnie bębna, niszcząc go, a także zabrudzając prane ubrania. Z tego też względu nie należy go prać razem z innymi ubraniami, a przynajmniej bezpośrednio po tym, jak używaliśmy go na plaży.

Podsumowanie

Zakup czerwonego koca plażowego może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę z co najmniej kilku powodów. Jest on lekki, zajmuje mało miejsca, oraz stosunkowo łatwo się go czyści. Dzięki kocu plażowemu bez problemu możemy opalić całe nasze ciało- jeżeli chcemy opalać się na brzuchu, wystarczy, że się po prostu położymy na brzuchu, i na odwrót- jeśli chcemy poopalać brzuch, to po prostu kładziemy się na plecach. Ponadto znacznie łatwej jest go przenieść na plażę niż leżak.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here