Części

Coraz więcej właścicieli aut terenowych decyduje się na różnego typu modyfikacje. Poprawiają one wygląd aut, wpływają na ich właściwości terenowe oraz idealnie dopasowują auto do potrzeb właściciela. Co to za modyfikacje i dlaczego jeszcze właściciele się na nie decydują. Sprawdźmy.

Czy auta terenowe trzeba modyfikować?

Prawda jest taka, że każde auto terenowe ma pakiet „fabrycznych ustawień”, które mimo tego, że są najlepsze, nie uwzględniają indywidualnych potrzeb właścicieli. A te bywają różne. – Zgłaszają się do nas właściciele aut terenowych, którzy poruszają się nimi po bezdrożach, biorą udział w wielu rajdach i potrzebują auta, które poradziłoby sobie w trudnym terenie, mogło brodzić w wodzie, czy lepiej radziło sobie w lesie. Podobne dylematy mają służby ratunkowe, które czasami pracują w naprawdę trudnych warunkach i zawsze muszą dać z siebie 100%. W każdym z tych przypadków sprawdzają się auta idealnie dopasowane do ich potrzeb – poddane specjalnym modyfikacjom. Dzięki temu zwiększają się osiągi auta, może ono więcej i szybciej. – mówi mechanik z serwisu overlimit.com.

Co podlega modyfikacjom?

Tak naprawdę można wiele zmodyfikować. – Często jest tak, że właściciele myślą, że dysponują idealnym autem. A jednak. W praktyce okazuje się, że auto, by przedostać się przez jakiś odcinek trudnej, nieutwardzonej, często podmokłej drogi, musi zostać wyposażone w np. specjalne osłony, które chronią układ napędowy przed wodą. A to tylko jedna z wielu rzeczy, jakie można poprawić w aucie terenowym – dodaje ekspert (overlimit.com).

Poza osłonami można również zwiększyć prześwit, zdecydować się na elementy przywracające geometrię zawieszenia, osłonę silnika, opony terenowe o większej średnicy, profesjonalną wyciągarkę czy wyprowadzony dolot powietrza do silnika. Wszystko oczywiście według naszego uznania.

Modyfikacje aut terenowych powoli stają się normą. Decydują się na nie służby mundurowe, firmy pracujące w szczególni trudnym terenie oraz prywatni właściciele. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o tym, by zgłaszać się do profesjonalistów – oni nie tylko fachowo doradzą, ale i wprowadzą wszelkie zgodne z polskim i unijnym prawem zmiany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here