Kiedyś auto z przyciemnianymi szybami kojarzyło się dość jednoznacznie. Albo łączono je z typami spod ciemniej gwiazdy, mafiosami, albo z wysokiej rangi politykami lub biznesmenami. Dziś przyciemnianie szyb to zabieg coraz bardziej popularny. Oto kilka faktów i mitów, związanych z przyciemnianiem szyb.

Przyciemnianie zwiększa bezpieczeństwo

Przyciemnianie szyb, czy to piecowe, czy foliowe, jakie proponuje działająca w Gnieźnie i okolicach firma Przyciemnienie.pl, faktycznie zwiększa bezpieczeństwo. Zarówno bezpieczeństwo podczas jazdy na drodze, jak i gdy auto stoi na parkingu. Folia przyciemniająca dobrej jakości, powoduje zatrzymywanie ponad 90 promieniowania UV. Innymi słowy, dzięki niej jest większe prawdopodobieństwo, że kierowcę w trakcie jazdy słońce nie oślepi do tego stopnia, aby stracił kontrolę nad autem.

Folia zwiększa też bezpieczeństwo w inny sposób. Ograniczenie przezroczystości szyby sprawia, że dużo trudniej jest dostrzec z zewnątrz, co jest w środku. Tym samym na pewno obniżona jest pokusa włamania się do samochodu.

Przyciemnianie szyb zwiększa walory estetyczne auta

Bez dwóch zdań. Bez względu na to, jaki sposób na przyciemnienie szyb się wybierze, po zabiegu auto będzie wyglądało dużo ładniej, efektowniej.

Przyciemnianie szyb ogranicza nagrzewanie się samochodu

Kolejny fakt. To, że przyciemniona szyba zatrzymuje ponad 90 procent promieni UV sprawia, że wnętrze auta nie nagrzewa się w tak szybkim tempie, jak wtedy, gdy szyba jest przezroczysta. Niektóre folie, tzw. metalizowane, mogą obniżyć stopień nagrzewania się wnętrza samochodu nawet o 60 procent!

Przyciemnianie szyb jest nielegalne

Nie do końca prawda. Faktem jest, że jest to kwestia regulowana przepisami. Konkretnie jest to rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Dokładnie wypunktowano w nim, jaki procent widoczności (tak zwany współczynnik przepuszczania światła) powinny mieć szyby przednie, tylne oraz boczne. Większą przepuszczalność światła powinna mieć szyba przednia. Kierowca musi być przez nią widoczny.

Folia stosowana przez Przyciemnienie.pl jest markowa, wyprodukowana przez firmę 3M i ma wszelkie niezbędne atesty, spełnia wymogi zawarte w polskich przepisach. Do tego montowana jest po przystępnej cenie.

Folię łatwo jest ściągnąć

Fakt. Folię z szyb można usunąć błyskawicznie, gdy tylko uznamy, że przyciemnienie nie jest już nam potrzebne.

[Głosów:7    Średnia:3.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here