Do pewnego momentu dziecko można swobodnie przewozić w samochodzie w tak zwanym nosidełku. Jest ono bardzo często dołączane do nowoczesnych wózków i umożliwia swobodne transportowanie malucha w wygodnych dla niego warunkach. Nosidełka możemy używać tylko do osiągnięcia przez dziecko wagi około 13 kg. Później trzeba się „przesiąść” na fotelik, w którym będziemy przewozić już stabilnie siedzące dziecko.

Fotelik 9-25 kg

Następnym zakupem po nosidełku powinien być fotelik samochodowy 9-25 kg. Są one najlepszym wyborem dla dzieci około 6-miesięcznych, ważących powyżej 9 kg. Ważne przy wyborze takiego fotelika jest to, aby dziecko samodzielnie i pewnie siedziało. Sadzanie młodszego dziecka w foteliku może poważnie uszkodzić jego delikatny kręgosłup!

Jak umieszczać fotelik

W sprzedaży dostępne są obecnie foteliki dla dzieci 9-25 kg ustawiane przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Istnieją różne teorie dotyczące większego bezpieczeństwa dzieci podczas jazdy w odpowiedniej pozycji. Najczęściej foteliki montuje się na tylnych siedzeniach, skąd faktycznie najlepszy widok jest na dziecko jadące przodem do kierunku jazdy. Fotelik 9-25 kg posiada nieco więcej opcji niż fotelik 9-18 kg. Będzie nieco droższy, ale będziemy go użytkować nieco dłużej – do około 5-6 roku życia. Taki fotelik posiada pewne regulacje, dzięki którym można dopasować jego rozmiary do rozmiarów dziecka. foteliki samochodowe 9-25 kg są dedykowane dzieciom, które są w okresie intensywnego wzrostu, i do których trudno jest dobrać jeden rozmiar, który posłuży na dłużej.

Fotelik samochodowy od 9 do 25kg kupisz w sklepie internetowym www.abcdomu24.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here