Jak korzystnie kupić opony

Wymiana opon to ten moment, o którym większość kierowców myśli z wyraźną niechęcią. Zawsze oznacza on zubożenie domowego budżetu o nierzadko znaczące kwoty. W zależności od rodzaju samochodu, jego klasy i sposobu użytkowanie wydatek może sięgnąć kilku tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że szukamy oszczędności i staramy się dokonać jak najtańszego zakupu.

Gdzie szukać tanich opon?

Przed właścicielami samochodów rozpościera się szeroki wybór miejsc, w którym możemy nabyć opony. Pierwszym skojarzeniem mogą być serwisy samochodowe i wulkanizacyjne. Za tym rozwiązaniem zdaje się przemawiać prostota zakupu – skoro firma zajmuje się handlem oponami, to zapewne cały proces uda się zamknąć w krótkim czasie i nie wydać zbyt wiele. Nie zawsze tak jest, w praktyce okazuje się, że pożądanego modelu nie ma na stanie, konieczne jest więc jego sprowadzenie. Również poziom cen potrafi niekorzystnie zaskoczyć. Utrzymanie stacjonarnego punktu sprzedaży generuje niemałe koszty, które bezpośrednio wpływają na poziom marży i koszt końcowy potrafi przyprawić o zawrót głowy.

Może szukając oszczędności, warto zrezygnować z zakupu nowych opon i skierować uwagę w stronę używanego ogumienia? Za tym rozwiązaniem przemawia aspekt ceny. Używki kosztują ułamek ceny nowego produktu, a kupić je możemy choćby za pośrednictwem serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych. Tu pojawia się pierwszy problem – koszt dostawy często przekracza wartość opon. To nie jest jednak największy negatyw. Zakup używanych opon to przysłowiowe kupowanie kota w worku. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której dotychczasowy właściciel postanawia sprzedać w pełni funkcjonalne, całkowicie sprawne ogumienie tylko po to, by wydać pieniądze na nowe. W najlepszym wypadku kupimy wyeksploatowany produkt, który jedynie odłoży w czasie konieczność zakupu pełnowartościowych opon, w najgorszym ryzykować będziemy zdrowiem i życiem własnym oraz innych uczestników ruchu.

Część kierowców spogląda w stronę opon bieżnikowanych, czyli takich, które przeszły regenerację bieżnika poprzez naniesienie nowej warstwy mieszanki gumowej. Bieżnik rzeczywiście wygląda jak nowy, warto jednak pamiętać, że o trwałości opony w równej mierze decyduje to, czego gołym okiem nie widać. Karkas, czyli wewnętrzny oplot, podlega zużyciu w procesie eksploatacji, a jego uszkodzenie może nieść wraz z sobą szereg przykrych i niebezpiecznych konsekwencji. Trwałość opony bieżnikowanej jest też dużo niższa niż opony nowej, niższy będzie też komfort użytkowania.

Rozwiązanie na wyciągnięcie ręki
Korzystny zakup opon nie musi jednak wymagać wielu zabiegów, może być szybki, wygodny i korzystny ekonomicznie. Sklep z najtańszymi oponami prowadzi szczecińska firma Tire Expert, która już od 10 lat specjalizuje się w dystrybucji ogumienia do samochodów osobowych, ciężarowych i specjalistycznych. Znajdziemy tu ogromny wybór tanich opon pochodzących od markowych producentów, a zakupu dokonamy bez potrzeby wychodzenia z domu. Tire Expert oferuje dogodne warunki sprzedaży internetowej oraz błyskawiczną, niedrogą dostawę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here