Jak poradzić sobie z przechowywaniem motocykla bez garażu?

Motocykl to inwestycja. Dzięki niemu mamy takie poczucie wolności, jakiej nie daje żaden inny pojazd. Zanim jednak mamy do takiej uciechy dostęp, musimy wydać sporo pieniędzy. Każdy szanujący się właściciel motocykla dba o swój sprzęt, ale nie każdy z łatwością dysponuje garażem. Co więc można zrobić, by mieć pewność, że motocykl zawsze jest przechowywany w bezpiecznym miejscu? Są na to sposoby.

Po pierwsze – dlaczego w ogóle przechowywać?

Bywają długie okresy, jak na przykład sezon zimowy, kiedy dużo mniej korzystamy z pojazdu. Bez odpowiedniego zabezpieczenia wystawiamy motocykl na działanie czynników atmosferycznych, co na dłuższą metę może wyrządzić wielkie szkody. Szczególnie narażone są opony, a ich wymiana może nie jest zbyt kosztowna w porównaniu do innych części motocykla, ale jednak jest to wydatek, przed którymi możemy bardzo łatwo się uchronić po prostu zapewniając naszemu motocyklowi odpowiednią ochronę.

Pomocna dłoń

Wielu właścicieli motocykli nie posiadających swoich własnych garaży często korzysta z pomocy specjalistów, z których usług już korzystają. Bardzo możliwe, że Twój mechanik będzie mógł udostępnić Ci miejsce w swoim garażu – na pewno znajdzie się u niego dużo miejsca. Parking strzeżony to kolejne miejsce, gdzie możesz znaleźć dobre miejsce na przechowanie swojego pojazdu, jednak warto mieć na uwadze fakt, że nie każdy parking będzie miał dostępne miejsca pod dachem. Warto pamiętać, że tacy specjaliści często przewidują taką potrzebę i oferują specjalne usługi po odpowiednio dostosowanych cenach.

Miejsce w magazynie

Prawdopodobnie najpopularniejszą formą przechowywania motocykla na zimę jest wynajęcie miejsca w magazynie. Wiele firm posiada rozbudowane systemy magazynowania, w których przechowywać możemy wiele rzeczy. Jeśli chcesz wynająć magazyn do przechowywania większej ilości rzeczy, Twój motocykl na pewno też tam się zmieści. Jeśli szukasz zaś tylko miejsca na pojazd, to możesz wynająć przestrzeń dedykowaną motocyklom. Takie mniejsze przestrzenie są odpowiednio wyposażone, by Twój motocykl był całkowicie zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi. Temperatura jest odpowiednia, aby akumulator nie uległ uszkodzeniu, a dodatkowo możesz go okryć, by mieć jeszcze większą pewność, że w czasie nieużytku Twój motocykl będzie chroniony.

Mini garaże

Jest to pojęcie dość szerokie, ponieważ zawierają się w nim projekty, które można wykonać samemu w domu, jak również niesamowicie zaawansowane innowacje techniczne. Generalna idea jest taka, że jeśli nie posiadasz zwykłego, dużego garażu, to możesz zapewnić sobie dedykowaną przestrzeń na motocykl w postaci miniaturowego garażu. Bardzo łatwo jest wnieść taką strukturę samemu, jeśli masz smykałkę do majsterkowania. Ważne tylko, aby nowa komórka na pojazd była odpowiednio zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi. Innym rozwiązaniem są gotowe kubiki na motocykle. Zazwyczaj zrobione z metali i tworzyw sztucznych, wiążą się one z pewną inwestycją, ale stanowią idealną przestrzeń dla Twojego jednośladu.

 

[Głosów:8    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here