Jak pozbyć się starego auta?

Wymiana auta na nowe często wymusza na nas pozbycie się starego pojazdu. Możliwości zbycia samochodu jest całkiem sporo. Szybkość finalizacji transakcji jest uzależniona od atrakcyjności samego auta. Dzisiaj skupimy się na kwestii sprzedaży pojazdów, które przekroczyły lub zbliżają się do „pełnoletności”. Zastanowimy się, która droga zbycia takiego auta może okazać się najkorzystniejsza.

Sprzedaż przez serwis ogłoszeniowy

Najprostszym sposobem sprzedaży auta jest oczywiście wystawienie ogłoszenia w jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. W treści ogłoszenia możemy zawrzeć rzetelny opis auta oraz pełną dokumentację fotograficzną. Pytanie tylko, czy w przypadku leciwych pojazdów, których wartość sprzedaży jest bardzo niska, opłaca się szukać potencjalnego nabywcy tą drogą? Powinniśmy pamiętać, że wystawienie pojazdu w serwisie ogłoszeniowym to:

  •         Czas, jaki musimy poświęcić na przygotowanie ogłoszenia;
  •         Koszty, jakie musimy ponieść z tytułu wystawienia ogłoszenia.

Ogromna liczba podobnych pojazdów sprawia, że aby myśleć o sprzedaży, należy po prostu zaoferować bardziej atrakcyjną, czyli niższą cenę. Zatem jeśli chcemy sprzedać pojazd szybko i tanio, to najlepszym wyborem będzie właśnie serwis ogłoszeniowy.

Złomowanie pojazdu

W pewnych sytuacjach można rozważyć także złomowanie pojazdu. Niemniej jednak na ten krok warto się zdecydować dopiero w momencie, gdy zainteresowanie autem okaże się zerowe, a my nie będziemy chcieli ponosić dalszych kosztów związanych z jego eksploatacją. Złomowanie to tak naprawdę ostateczność, jednakże jeżeli stajemy przed koniecznością kosztownych napraw, aby auto otrzymało przegląd na kolejny rok, to często będzie to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Podobnie jest w sytuacji, kiedy musimy opłacić ubezpieczenie OC na kolejny rok i okazuje się, że jego koszt przekracza wartość auta. Przed podjęciem radykalnych kroków zawsze warto spróbować jeszcze jednego rozwiązania.

Sprzedaż w punkcie skupu

Interesującym pomysłem może być skorzystanie z pomocy punktu skupu takiego jak auto-kurek.pl. Sprzedaż pojazdu do punktu skupu może okazać się zarówno szybka, jak i korzystna finansowo. Możemy też liczyć na rzetelną wycenę naszego auta. Po zgłoszeniu chęci sprzedaży do punktu skupu firma wyśle do nas swojego rzeczoznawcę, który dokona wyceny pojazdu. Na tej podstawie punkt skupu zaproponuje nam konkretną cenę za pojazd. Z pewnością sprzedając tą drogą, mamy szansę uzyskać kwotę wyższą aniżeli poprzez serwis ogłoszeniowy. Ponadto możemy liczyć na szybką finalizację transakcji. Po dokonaniu wyceny przez rzeczoznawcę i zaakceptowaniu oferty skupu auta jeszcze tego samego dnia możemy podpisać umowę i otrzymać pieniądze. Nie musimy się także kłopotać transportem pojazdu do skupu. Wystarczy tylko wejść na stronę, wybrać punkt skupu w dowolnym mieście jak Konin, Szczecin czy Gorzów Wielkopolski, wypełnić krótki formularz i czekać na kontakt.

Planując zbycie samochodu, nie można opierać się tylko na jednym kanale sprzedaży. Warto przeanalizować wszystkie opcje. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać możliwie najwyższą kwotę przy minimalnym nakładzie sił i środków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here