truck

Praca zawodowego kierowcy ciężarówki jest bardzo odpowiedzialna, ale i specyficzna. Zarezerwowana jest dla osób przede wszystkim cierpliwych, odpornych psychicznie na rozłąkę z bliskimi, a także tych, którzy mogą się pochwalić dobrą kondycją fizyczną. Może właśnie dalekie podróże są Twoją pasją, a prowadzenie auta to dla Cienie czysta przyjemność. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór tego zawodu, to koniecznie sprawdź jak wygląda praca takiego kierowcy z bliska. Przybliżymy Ci tą wiedzę! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kierowca-ciezarowki-jak-wyglada-praca/

Co musisz wiedzieć o tym zawodzie? 

Może się z pozoru wydawać, że jest to praca prosta i niewymagająca. Wsiadasz w samochód, jedziesz do celu, odwiedzasz magazyn, wypakowujesz towar i wracasz. Nie do końca tak jednak jest. Wyznaczona trasa może być naprawdę długa, a dotarcie ma miejsce może zająć nam kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Przez cały ten czas jesteś odpowiedzialny za ładunek znajdujący się na Twojej przyczepie. Podczas drogi musisz być maksymalnie skupiony i do tego odpowiedzialny za siebie i innych znajdujących się w Twoim otoczeniu. Tak jak każdemu kierowcy nie wolno Ci łamać przepisów. Dodatkowo musisz stosować się do wszystkich norm dotyczących ładunku. Kabina samochodowa staje się po części Twoim drugim domem.

Jazda tirem – jak wygląda? 

Przepisy pozwalają jednorazowo jechać kierowcy przez 9 godzin. Po upływie 4,5 godziny musisz zrobić sobie 45-minutową przerwę. To istotne, aby być wypoczętym i nie stanowić zagrożenia drodze dla siebie oraz innych kierowców. Jeśli istnieje potrzeba, możesz limit 9 godzin przekroczyć do 10. Wtedy przerwa pomiędzy jazdami nie trwa 45 minut, lecz 9 godzin.

Zobacz też: http://www.autopasje.pl/ile-zarabia-kierowca-ciezarowki/

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here