Jak zorganizować wycieczkę w małym gronie?

Wyjazd na własną rękę to bardzo atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować wyprawę dla kilku członków rodziny lub znajomych. Grunt to pamiętać o paru sprawach.

Zgrana ekipa to podstawa

Udany wyjazd w bardzo dużej mierze zależy od uczestników. Ważne jest, aby się rozumieli i dobrze czuli w swoim towarzystwie, a także mieli podobne preferencje co do wypoczynku. O wiele łatwiej jest wówczas ułożyć plan wycieczki, znacznie mniejsze jest też prawdopodobieństwo, iż dojdzie na tym tle do nieporozumień. Pozostaje w tym momencie kwestia ustalenia terminu – powinien oczywiście odpowiadać wszystkim chętnym. I jeszcze jedno: wskazane jest jasno określić zasady – kto za co bierze odpowiedzialność itp.

Bez planu ani rusz

W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić nad kierunkiem oraz celem wyprawy. Polska czy gdzieś dalej? Konieczne jest opracowanie trasy i zasięgnięcie informacji o ewentualnych opłatach za przejazdy. W planie należy też uwzględnić noclegi – hotel czy może pole biwakowe? W jakich miejscowościach? Jeśli w zamyśle jest zwiedzanie, warto sprawdzić, czy istnieje opcja nabycia biletów online – to pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. W kwestii rezerwacji niezbędne jest trzymanie ręki na pulsie – w ostatniej chwili mogą bowiem nastąpić zmiany. Zalecane jest także zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich niezbędnych adresów i numerów telefonów.

Transport

Wariantów w tym zakresie jest kilka, m.in. lokalne środki transportu, prywatne samochody lub wynajęty pojazd, np. bus. Na ostatnie z wymienionych rozwiązań decyduje się coraz więcej osób, gdyż jest ono wygodne – busem da się przewieźć jednorazowo więcej pasażerów i rzeczy, aczkolwiek lepiej się upewnić, że w gronie wycieczkowiczów minimum dwoje ma prawo jazdy. Przy wyborze firmy wynajmującej busy należy się kierować m.in. jej doświadczeniem, cennikiem (stawki za kilometr czy za dobę?) oraz posiadaną przez nią flotą samochodową. Dyniewicz Krzysztof – usługi transportowe to firma odpowiadająca wyśrubowanym wymogom, z 20-letnim stażem w branży i siedzibą w Warszawie.

Organizacja nawet małej wycieczki jest co prawda czasochłonna, ale dopięcie wszystkiego na ostatni guzik się opłaca i gwarantuje niezapomniane przeżycia.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here