MINOLTA DIGITAL CAMERA

Każdy, kto chce przetransportować samochód bądź inny pojazd, musi być wyposażony w odpowiednie pasy do lawety. Aby wybrać najlepsze, należy wiedzieć na co zwracać uwagę. Jest zatem kilka punktów kluczowych, których nie sposób ominąć przy chęci dokonania przewozu ładunku w postaci samochodu bądź innego pojazdu.

Po pierwsze – hak.

Wybierając paski do lawety należy zwrócić uwagę na hak, którym zostanie dany pas przytwierdzony do podłoża lawety. Występuje on najczęściej w czterech postaciach:

1) standardowy;

2) z wyżłobieniami – posiadają mniejszą średnicę pręcików, które są w odpowiedni sposób wyprofilowane. Sprawia to, że zahaczenie o platformę jest zdecydowanie wygodniejsze;

3) z jednym pazurem – idealnie nadaje się do otworów okrągłych;

4) z pazurem obrotowym – idealny w momencie, kiedy otwory w lawecie znajdują się w bocznej części.

Po drugie – mocowanie taśmy na kole.

Mocowanie gra tu istotną rolę i ważne jest, aby taśma okalająca koło nie zsuwała się podczas transportu. Występują zatem trzy standardowe metody:

1) plastikowe kostki – odpowiedzialne za to, aby pasy do lawety utrzymywały się na kole i z niego nie zsuwały przez całą podróż;

2) guma – pełni funkcję taką jak plastikowe kostki, jednak dodatkowo chroni paski do lawet przed przetarciami i uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą niekorzystnie wpłynąć na ich wytrzymałość;

3) szelka – pozwala na opasanie koła pojazdu poza osią. Daje to możliwość zamocowania pasa do profili bocznych w momencie, kiedy podłoże lawety nie jest perforowane.

Wiedząc zatem, jakie są możliwości można wybrać najlepszą opcję do przewiezienia pojazdu, zgodnie z posiadanym rodzajem lawety. Nigdy nie trzeba sugerować się jedynie ceną. Należy zwracać uwagę na typ mocowania, typ podłoża, wytrzymałość paska do lawety oraz materiał, z którego jest wykonany. Tylko w taki sposób będzie można dokonać bezpiecznego transportu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here