Konserwacja i badania lakieru

Jeżeli zamierzamy regularnie konserwować lakier w naszym samochodzie, warto dowiedzieć się kiedy najlepiej to robić. Bez względu na to czy planujemy robić to sami czy też raczej wolimy oddać auto w ręce fachowców, powinniśmy wybrać jak najlepszy moment na takie zabiegi.

Najlepszy czas

Zdaniem fachowców karoserię koniecznie trzeba zabezpieczyć przed zimą. Można zrobić to samemu, ale jeżeli samochód jest w miarę nowy i zależy nam na tym żeby wszystko było zrobione jak najlepiej, warto w tym celu przyjechać do warsztatu lakierniczego. Tam doświadczeni pracownicy będą w stanie dobrze zakonserwować lakier. W przypadku gdy mówimy o wizycie w renomowanym warsztacie lakierniczym, w dużym mieście, takim jak Warszawa, warto wcześniej zadzwonić i umówić się na taką wizytę.

Drugi ważny moment, kiedy powinno się poświęcić trochę więcej uwagi karoserii, to wczesna wiosna, kiedy możemy zaobserwować czy po zimie powstały jakieś uszkodzenia. Oczywiście jeżeli jeździmy samochodem w trudnych warunkach, albo naszą pasją jest off-road, powinniśmy o wiele częściej odwiedzać warsztaty lakiernicze.

Badania lakieru

W przypadku zakupu nowego samochodu możemy spać spokojnie. Jeśli jednak kupujemy auto używane, również powinniśmy pojechać do warsztatu lakierniczego. W tym przypadku chodzi nie tylko o to by zakonserwować lakier – choć to ważne, nie wiadomo czy i kiedy poprzedni właściciel to robił. Najważniejsze jednak by sprawdzić czy nie ma na nim żadnych uszkodzeń, które mogłyby się powiększyć do czasu kolejnej planowanej wizyty u lakiernika.

Niektórzy lakiernicy z Warszawy radzą również, żeby taki przegląd zrobić nawet przed zakupem, ponieważ badanie lakieru może powiedzieć nam wiele o historii samochodu. Przede wszystkim dowiemy się nieco o ewentualnych wypadkach i stłuczkach, po których były wykonywane zabiegi lakiernicze. Niekiedy okazuje się, że dzięki takiej wizycie jesteśmy w stanie utargować coś z ceny, ponieważ idealnie wyglądające auto okazuje się nie być aż tak doskonałe. W innym przypadku może się okazać że zrezygnujemy z zakupu, gdy poznamy historię samochodu. Jednak bez względu na wersję wydarzeń, jaka będzie miała miejsce, warto zlecić profesjonalne badania lakieru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here