Monitoring samochodów – czy to skomplikowane?

Żyjemy w czasach, w których następuje przełom technologiczny. Jeszcze do niedawna ludzie obawiali się stosowania modułów GPS i wielu innych narzędzi, które pozwalały na lokalizację ich pojazdów lub śledzenie postępów. Obecnie jest to niemal standard, wykorzystywany w każdej firmie i naprawdę przez większość specjalistów.

Jak używać i zamontować w pojazdach firmowych monitoring samochodów? Dziś przedstawimy kilka interesujących propozycji, dzięki którym poznacie coraz popularniejszą funkcjonalność na Polskim rynku. Moduły GPS, czujniki i oprogramowanie pozwalające na raportowanie i analizowanie zużycia paliwa, tras, którymi podążali kierowcy i możliwości minimalizacji kosztów.

Czujniki i moduły – kwestia techniczna

Monitoring samochodów to dużo więcej, niż jedynie nadajnik GPS, który będzie wskazywać obecne położenie pojazdu. To także czujniki i rejestratory, które obliczają potencjalne spalanie i eksploatację auta. Oznacza to, że system automatycznie wykrywa, gdy pojazd stoi w korku, oblicza średnie spalanie itp. Jest to również perfekcyjny sposób w sytuacjach, gdy Wasza firma często pada ofiarą kradzieży paliwa, ponieważ z bardzo dużą dokładnością, jesteście w stanie ocenić, kiedy dana sytuacja miała miejsce, ponieważ analiza i raport wykażą niezgodności poziomu benzyny po ostatnim zgaszeniu i zapaleniu silnika.

Oprogramowanie – raporty i analizy dostępne od ręki

Jest to bardzo ważny element w czasie wszystkich spotkań firmowych, udokumentowanie zmian i sprawdzania, czy wszystko jest tak, jak być powinno. Raport dokładnie pokazuje, gdzie pojawiły się nieścisłości, dzięki czemu zaistniałą sytuację można skonfrontować z pracownikiem. Koniecznie jednak należy poinformować swoich specjalistów, że dysponujecie danym systemem, ponieważ monitoring samochodów może zostać odebrany w niezbyt przyjemny sposób przez osoby, które poruszały się pojazdami bez takiej świadomości.

Jak sobie z tym poradzić?

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie zadania montażu systemu i ustawienia oprogramowania konkretnej firmie specjalizującej się w takich zagadnieniach, jak monitoring samochodów. Nie tylko dopasują one rozwiązania do budżetu firmy, ale także ustawią wszystkie czujniki, moduły oraz aplikacje, by działały one wydajnie. Pracownicy dokładnie wytłumaczą zasadę działania i tego, jak należy pracować na konkretnych programach, by generowanie i odczyt danych nie sprawiał żadnej trudności nawet osobom bez doświadczenia. Z takimi informacjami powinniście poradzić sobie z problemem uciekającego budżetu, który można szybko naprawić!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here