Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru folii dla samochodu?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do specjalistów – przedstawicieli firmy NZauto Kraków. Potwierdzili oni, że dla uzyskania najlepszych rezultatów należy wybrać odpowiedni materiał do przyciemniania. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do specjalistów – przedstawicieli firmy NZauto Kraków.

Potwierdzili oni, że dla uzyskania najlepszych rezultatów należy wybrać odpowiedni materiał do przyciemniania. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności żeby zamówić usługę przyciemnianie szyb samochodowych?

Stopień przyciemniania lub procent przepuszczalności światła.

oklejanie

Oznacza się cyframi, bywa od 5 do 80. Ten wskaźnik pokazuje procent światła, które zatrzymuje folia. Na przykład, folia o 5% z zewnątrz wygląda prawie nieprzezroczysta, zatrzymuje 95% światła. Zgodnie z naszym ustawodawstwem znormalizowany jest procent przepuszczalności tylko przedniej szyby i przednich szyb bocznych (nie mniej niż 75%). Pozostałe szkło można swobodnie przyciemniać. Najbardziej popularnym wyborem – 5% – 15% przepuszczanego światła.

Warto też zwrócić uwagę na kolor.

Na pierwszy rzut oka, są one wszystkie takie same – czarne. W rzeczywistości, każdy producent ma szereg różnych odcieni – brązowawe, niebieskawe lub zielonkawe. To sprawia, że można dobrać odcień z niemal wszelkich potrzeb klienta.

Ponadto folie przyciemniające mogę być matowe i metalizowane. Metalizowane mają małe odbicie lustrzane. Są one idealne do samochodów o kolorach metalicznych.

Osobno należy powiedzieć o tzw filmy „z przejściem” lub przyciemnianiu w kolorze nadwozia. Takie przyciemnianie wygląda bardzo imponująco na somochodach jaskrawych kolorów – niebieskich, czerwonych, żółtych, zielonych.

W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się kimbinowane przyciemnianie szyb, gdy przednie szyby pozostają jaśniejsze, a tylna część auta jest oklejona ciemniejszym materiałem.

Polecamy też zapytać o certyfikaty jakości. Przedstawicieli produktów nieodpowiadających standardom zazwyczaj tych certyfikatów nie mają. Lepiej wybrać materiał wyprodukowany przez kampanię z dobrą renomą. Dzisiaj dobrą reputację mają folie przyciemniające producentów LLumar, 3M.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru przy przyciemnianiu samochodu. Także serdecznie dziękujemy specjalistom NZauto, którzy odpowiedzieli na wszystkie nasze pytania.

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:6    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here