Na czym polega regeneracja turbosprężarek w samochodach

Turbosprężarka to urządzenie umieszczone w silniku, mające na celu podkręcenie jego mocy. Nie jest koniecznym elementem silnika, ale zwiększa wydajność, oraz przyspiesza proces usuwania spalin z cylindra. Regeneracja turbosprężarki to rozwiązanie dla tych kierowców, którzy chcą zachować wysoką moc silnika, ale wolą nie wydawać wysokiej kwoty na zakup nowego urządzenia.

Wady turbosprężarek

Chociaż kierowcy chwalą sobie turbosprężarki, to mają one pewne wady. Po przejechaniu setek kilometrów niestety zachodzi w nich postępujący proces niszczenia. Dzieje się tak szczególnie gdy kierowcy nie mają świadomości tego jak postępować ze turbosprężarką. Na szczęście nie wszystko stracone, ponieważ można je z powodzeniem regenerować.

Regeneracja turbosprężarki

Proces regeneracji rozpoczyna się z chwilą wydobycia turbosprężarki z silnika samochodu oraz rozebrania jej na części. Celem regeneracji jest przywrócenie pełnej sprawności urządzeniu, nie tylko jego jak najlepszej funkcji pod względem działania, ale również doprowadzenie do stanu idealnego pod względem wizualnym. W tym celu poszczególne części urządzenia poddaje się w końcowej części polerowaniu w celu usunięcia zarysowań. Jednak ważniejszą częścią regeneracji jest odkrycie większych zarysowań oraz usterek w turbosprężarce. Najważniejszym punktem w regeneracji turbosprężarek we Wrocławiu jest odkrycie wad i doprowadzenie do pełnej sprawności takich urządzeń jak turbiny. Niekiedy wystarczy je oczyścić, by nadawały się do użytku, niekiedy ważniejsze jest wymienienie tych części na całkiem nowe. Naprawa turbosprężarki wymaga precyzji. Pracownicy są zobowiązani do wykonania wymiarów, jak również zastosowania części, które pochodzą od tego samego producenta, co samo urządzenie. Gwarantuje to najwyższą jakość usług. Bardzo istotne jest także zastosowanie uszczelek oraz sprawdzenie ich szczelności. To właśnie od tej cechy w bardzo dużej mierze zależy jak długo turbosprężarka będzie naprawdę pracowała i czy będzie częścią użyteczną dla samochodu.

Jak dbać o turbosprężarkę?

Zanim będziemy zmuszeni naprawić urządzenie, lub w niektórych przypadkach kupić nowe (nie mamy gwarancji, że naprawa będzie możliwa), warto dowiedzieć się jak poprawnie obchodzić się z turbosprężarką. Warto wiedzieć, że przede wszystkim istotne jest regularne jej smarowanie, aby wszystkie części pracowały bez przeszkód. Jest to czynność bardzo prosta, którą można wykonać przy okazji przeglądu samochodu lub nawet całkiem samodzielnie, a pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here