Nowy Ford Mondeo z zaawansowanymi automatycznymi skrzyniami biegów

Chociaż w Polsce największym powodzeniem cieszą się samochody z manualnymi skrzyniami biegów, to jednak producenci mają do dyspozycji modele ze skrzyniami automatycznymi. Teraz w takim wariancie dostępny jest również nowy Ford Mondeo.

Ford oferuje swoje samochody z automatycznymi skrzyniami biegów przede wszystkim na rynku amerykańskim, gdzie są one najbardziej popularne i większość samochodów posiada tam tego rodzaju skrzynie. W Europie są one rzadziej spotykane, chociaż ich liczba rośnie. Przede wszystkim auta z automatycznymi skrzyniami biegów są wybierane przez tych, którzy poszukują dla siebie pojazdu komfortowego w prowadzeniu, szczególnie w miejskiej dżungli, gdzie sprawdzają się one najlepiej.

 

Dostępne już w sprzedaży nowe Mondeo dostępne są z dwoma wariantami zaawansowanych automatycznych skrzyni biegów. Pierwszy wariant to dostępna w tym modelu sześciostopniowa automatyczna skrzynia biegów współpracuje z silnikami o większym momencie obrotowym, wobec tego zastosowana jest w jednostkach EcoBoost o pojemności 1.5 lub 2.0-litra. Drugim wariantem jest skrzynia Powershift, która jest na wyposażeniu modeli z 2.0-litrowym silnikiem TDCi. Skrzynia automatyczna tego rodzaju łączy ona wygodę automatycznej przekładni z kontrolą, jaką oferuje ręczna skrzynia biegów, dlatego też możliwa jest wówczas błyskawiczna zmiana biegów przy minimalnej utracie mocy.

 

Jako że nowy Mondeo dostępny jest również w wariancie hybrydowym, można połączyć w jednym samochodzie najwyższy komfort prowadzenia wraz z wysokimi oszczędnościami na paliwie, ponieważ dzięki technologii hybrydowej można korzystać z zalet silników benzynowych i elektrycznych.

 

Gdy chcesz zakupić samochód, który będzie mógł spełnić wszystkie twoje oczekiwania pod kątem komfortu, wybierz Ford Mondeo nowy model z automatyczną skrzynią biegów będzie mógł dać ci to, czego najbardziej potrzebujesz. Z ofertą Forda, w tym wersjami wyposażenia oraz cenami można zapoznać się już teraz na stronie internetowej marki, a także w sklepie Forda w Warszawie, gdzie można umówić się na jazdę próbną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here