Poprawa bezpieczeństwa na drodze i techniki jazdy kierowców z platformą WEBFLEET

Firmy, które posiadają w swojej flocie wiele pojazdów, dokładają wszelkich starań, aby zwiększyć bezpieczeństwo kierowców na drodze, jak również wpłynąć na poprawę ich techniki jazdy. To ostatnie przekłada się na realne oszczędności w postaci mniejszego zużycia paliwa, a także obniża ryzyko przedwczesnego wyeksploatowania pojazdu.

Czym jest WEBFLEET i jakie daje korzyści?

WEBFLEET to platforma wywodząca się z technologii Saas (Software as a Service)  – czyli oprogramowania jako usługi. To wiodące rozwiązanie w dziedzinie monitoringu floty daje szereg korzyści dla firm z branż transportowych, kurierskich, czy przewoźniczych. System wyróżnia się kompatybilnością zarówno z urządzeniami desktopowymi, jak i przenośnymi (smartfon czy tablet). WEBFLEET cechuje wysoka skalowalność – na tym rozwiązaniu mogą skorzystać zarówno małe firmy, jak i wielkie przedsiębiorstwa posiadające ogromną flotę. Zadowolenie użytkowników tego systemu wynika z przyjaznego interfejsu, dzięki któremu w jednym widoku mamy dostęp do wielu danych pochodzących z wielu źródeł.

Platforma opiera swoje działanie na najnowszej technologii wykorzystywanej w sieci HTML5. Dzięki temu dostęp do systemu nie wymaga instalacji specjalistycznego oprogramowania, czy jak wspomnieliśmy wcześniej, konkretnego urządzenia. Dostęp do WEBFLEET można uzyskać z poziomu każdego systemu operacyjnego i dowolnej przeglądarki.

System monitoringu floty daje szereg dodatkowych korzyści, które usprawniają pracę nie tylko kierowcom i dyspozytorom, lecz również odciążają pracowników biurowych ze żmudnych czynności. WEBFLEET posiada własną bibliotekę gotowych integracji z systemami biurowymi i księgowymi, która stale jest rozwijana.

OptiDrive 360 – bezpieczeństwo i ekologia

Rozwiązanie OptiDrive 360 pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa kierowców na drodze, a tym samym również uczestników ruchu. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania zaawansowanej technologii pozwalającej na śledzenie stylu jazdy kierowcy, a tym samym sugerowanie mu zmiany pewnych zachowań związanych z prowadzeniem pojazdu. OptiDrive informuje np. o wykonaniu zbyt gwałtownego hamowania, czy skręcania. Alarmuje także o przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz bada zgodność stylu jazdy z przepisami na drodze.

OptiDrive 360 to także sposób na zwiększenie oszczędności związanych ze spalaniem paliwa. System sugeruje m.in. dopasowanie biegu do odpowiednich obrotów silnika, informuje o możliwości zwolnienia pedału gazu przy zbliżaniu się do strefy toczenia (jazda bez przyspieszenia z włączonym biegiem). W przypadku zbyt długiego postoju informuje także o zbyt długiej pracy silnika na biegu jałowym.

Korzyści wynikające z wykorzystania OptiDrive 360 można odczuć bezpośrednio w postaci oszczędności na paliwie. Dzięki poprawie techniki jazdy kierowców pojazdy są również mniej podatne na różnego rodzaj usterki i awarie, a tym samym zmniejsza się ryzyko nagłego wyłączenia pojazdu z floty w celu naprawy. Zwiększa się także żywotność podzespołów samochodów, które mogą być eksploatowane przez dłuższy czas.

Warto również wspomnieć, że platforma WEBFLEET dostarcza informacji w czasie rzeczywistym dotyczących pojawienia się usterek. Tym samym dyspozytor może szybciej reagować na takie zdarzenia i lepiej zarządzić przestój pojazdu. W systemie zapisywane są dane dotyczące wymaganych przeglądów, a także terminy niezbędnej wymiany oleju silnikowego. Wszystkie te funkcjonalności zwiększają pewność, że pojazd jest w pełni sprawny i tym samym nie powoduje zagrożenia dla kierowców i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: TomTom Telematics – Obsługa tachografu cyfrowego

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here