Popularne modele alkomatów

Alkomaty to urządzenia pozwalające sprawdzić stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Są używane przez funkcjonariuszy Policji, którzy dbają o porządek i bezpieczeństwo na drogach. Alkomaty są coraz częściej stosowane także przez osoby prywatne. Dzięki temu kierowcy mogą być pewni, że ich stan trzeźwości pozwala na prowadzenie auta. Jest to szczególnie ważne w okresach świątecznych lub podczas weekendów, gdy organizowane są spotkania towarzyskie. Jakie popularne modele alkomatów warto wybrać?

Tanie alkomaty półprzewodnikowe

Na rynku dostępne są różne odmiany alkomatów. Wiele z nich wykorzystuje czujniki półprzewodnikowe, dzięki czemu może być zachowania niska cena urządzenia. Tego rodzaju sprzęt nie działa jednak zbyt precyzyjnie, a na wynik badania mogą mieć wpływ inne substancje, między innymi, znajdujące się w posiłkach.

Precyzyjne alkomaty elektrochemiczne

Zdecydowanie lepszym wyborem są alkomaty elektrochemiczne. Są trwalsze, dokładniejsze, a rezultat pomiaru można poznać już po kilku sekundach. Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu jest mierzone niezależnie od warunków zewnętrznych i nie występują błędy pomiarów. Dlatego tego rodzaju alkomaty są wykorzystywane przez Policję podczas rutynowych kontroli drogowych.

Nowoczesne urządzenia Promiler

Promiler to marka istniejąca na polskim rynku od 2014 roku. Jest to jeden z najbardziej uznanych producentów alkomatów, oferujący urządzenia najwyższej jakości o dużej precyzji działania. Alkomaty Promiler są zbudowane z myślą o pracy w ramach działań służb mundurowych, dzięki czemu za ich pomocą można zawsze uzyskać dokładne i wiarygodne wyniki pomiaru.

Alkomat Promiler ALC-2

Jednym z najciekawszych i innowacyjnych produktów firmy jest alkomat Promiler ALC-2. Ma kompaktowy wygląd, przypominający telefon komórkowy. Jest łatwy użyciu i waży tylko około 90 gramów wraz z bateriami. Dzięki temu można z niego korzystać w każdym warunkach.

Alkomat Promiler ALC-2 korzysta z czujników elektrochemicznych i wyróżnia się bardzo wysokim stopniem precyzji. Pozwala na przeprowadzanie pomiarów w zakresie od 0,0 do 4,0 ‰. Posiada czujnik przepływu powietrza, kontrolę poziomu naładowania baterii oraz licznik wykonanych badań. Dzięki temu jest to uniwersalne rozwiązanie dla każdego kierowcy, dostępne w atrakcyjnej cenie.

Alkomat Promiler AL-1100

Bardzo precyzyjny w działaniu jest także alkomat Promiler AL-1100. Jest to model bezdotykowy i działa bez konieczności stosowania ustników. Badanie jest wykonywane w czasie 4-5 sekund, a wbudowany akumulator pozwala na 4 godziny ciągłej pracy.

Alkomat Promiler AL-1100 jest wyposażony w magnes, dzięki któremu urządzenie można przytwierdzić do dowolnej powierzchni wykonanej z metalu. Gumowa osłona skutecznie chroni przed różnego typu uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to narzędzie, które może doskonale służyć osobom prywatnym, jak również właścicielom firm transportowych. Promiler AL-1100 to model z wyższej półki cenowej, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Alkomat z precyzyjnymi sensorami to narzędzie przydatne wszystkim kierowcom i innym osobom stale dbającym o swój stan zdrowia. Dzięki pomiarom możemy mieć pewność, że nasze reakcje nie będą opóźnione i zapewnimy bezpieczeństwo sobie oraz innym użytkownikom dróg. Jest to możliwe do osiągnięcia za pomocą szerokiej gamy produktów marki Promiler. Warto z nimi zaprzyjaźnić się na dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here