Sportowe sprężyny obniżające

Czy wiesz, jak możesz zmienić wygląd swojego auta, a jednocześnie poprawić jego prowadzenie? Wystarczy tylko założyć odpowiednio dobrane sprężyny obniżające. W dzisiejszym artykule omówimy kilka rodzajów sprężyn obniżających oraz przedstawimy ich sposób działania. Te informacje z pewnością ułatwią Ci wybór optymalnych sprężyn do auta.

Jak działają sprężyny obniżające?

Wielu osobom wydaje się, że obniżenie auta i poprawa parametrów jego prowadzenia wymaga montażu drogiego zawieszenia. Okazuje się, że wystarczy właściwie dobrać sprężyny obniżające.

Sprężyny obniżające zmniejszają prześwit pomiędzy felgą a nadkolem. To daje bardzo pozytywny efekt wizualny. Oprócz tego taki zabieg powoduje obniżenie punktu ciężkości pojazdu. Zmniejsza to kąt nachylenia karoserii w trakcie przyspieszania, pokonywania zakrętów i hamowania. Dzięki temu samochód prowadzi się pewniej.

W przypadku sprężyn, które obniżają o 40 mm, możesz bez problemu stosować seryjne amortyzatory. Powyżej tej granicy specjaliści zalecają wybór amortyzatorów sportowych, które cechują się skróconym skokiem.

Wybierając sprężyny obniżające, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na ich producenta. Tanie, chińskie sprężyny kuszą niskimi cenami. Na pewno jednak ten zakup nie będzie dla Ciebie opłacalny. Takie sprężyny mają dużo gorszą jakość od firmowych produktów.

Jakie sprężyny obniżające wybrać?

Wśród oferowanych na rynku sprężyn do samochodów wyróżniają się produkty Eibach Pro-Kit, Eibach Sportline, H&R oraz AP. Sprężyny samochodowe Eibach Pro-Kit cechują się wybitnie sportowym wyglądem. W parze z efektem wizualnym idą także sportowe osiągi. Jednocześnie produkty z serii Pro-Kit nie wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Nie mają też wpływu na obniżenie jakości prowadzenia auta.

Sprężyny Eibach Sportline to system sprężyn, który cechuje się ekstremalnymi osiągami. Produkty zostały zaprojektowane z myślą o fanach sportów motorowych. Dopracowana konstrukcja pozwala uzyskać najwyższe osiągi podczas jazdy. Jednocześnie Eibach Sportline zapewniają maksymalny komfort oraz doskonałą jakość prowadzenia auta.

Sprężyny H&R cechują się większą wytrzymałością i trwałością niż produkty oferowane przez innych producentów. Na uwagę zasługuje fakt, że ten rodzaj sprężyn jest produkowany ze specjalnej stali. Dzięki temu zapewniają najlepszą jakość oraz osiągi. Innowacyjna technologia „shot-peening” powoduje wydłużenie żywotności sprężyn o ponad 200%. Na uwagę zasługuje fakt, że cały proces produkcyjny odbywa się w jednej fabryce. To pozwala utrzymać stałą, niezmiennie wysoką jakość. Warto podkreślić, że wszystkie sprężyny H&R są testowane przed opuszczeniem linii produkcyjnej.

Sprężyny AP cechują się relatywnie niską ceną w stosunku do konkurencji. Jednocześnie gwarantują wysoką jakość wykonania. Dzięki szczegółowo dopracowanej charakterystyce sprężyny świetnie współpracują z seryjnymi amortyzatorami. To zapewnia większą dynamikę i maksymalny poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

Więcej informacji na temat przedstawionych rodzajów sprężyn obniżających możesz znaleźć na stronie eibach.pl. W sklepie internetowym będziesz mógł także dokonać zakupu wybranego przez siebie zestawu.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here