Samochody dostawcze - bezpieczne przechowywanie

Obecnie samochody dostawcze kojarzą nam się głównie ze sklepami meblowymi, kupowaniem RTV i AGD oraz z samochodami przewożącymi przesyłki. Tymczasem samochody dostawcze mają znacznie więcej zastosowań i coraz więcej niebanalnych. Ze Stanów Zjednoczonych przyszła do nas moda na mobilne warsztaty. Mieszczą się one w samochodach dostawczych, co daje ogromną swobodę działania i prowadzenia własnego biznesu.

Rodzaj zabudowy samochodu dostawczego

To rodzaj zabudowy samochodów dostawczych w pierwszym rzędzie decyduje o tym, jak będzie przebiegała praca i codzienne użytkowanie busa. Przewożenie przedmiotów o dużym gabarycie i dostarczanie różnych materiałów, to tylko jedne z wielu możliwości. W polskich telewizyjnych programach remontowych warsztat na kółkach po raz pierwszy pokazała Dorota Szelągowska. Choć nadal ciężko powiedzieć, żeby była to moda powszechna, temat stał się zdecydowanie bardziej popularny.

Zabudowy warsztatowe busów pozwalają na bezpieczne przewożenie odpowiednich narzędzi, bez obawy o bałagan i sytuacje zagrażające bezpieczeństwu kierowcy. Busa można wyposażyć w różne rozwiązania ułatwiające zamienieni go właściwie w dowolny warsztat. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest tak zwany Floor Up obejmuje podpodłogowe szafki szufladowe zapewniające bezpieczne przechowywanie drobnych elementów. Obecnie bardziej popularną opcją są regały samochodowe. Służą nie tylko do transportu różnorodnych towarów, ale przede wszystkim uzupełniają branżę usługową.

Jakie są rodzaje warsztatowej zabudowy samochodów dostawczych?

  • Floor up – szafki szufladowe pozwalające na bezpieczne przechowywanie niewielkich elementów
  • Regały samochodowe – pozwolą na przewóz narzędzi i sprzętów, w bezpieczny i stabilny sposób
  • Bagażniki – można zwiększyć funkcjonalność samochodów dostawczych uzupełniając je o bagażniki dachowe
  • Rampy – rozkładane rampy ułatwią ładowanie materiałów na samochód
  • Podłogi i panele ścienne – mają za zadanie chronić przed zużyciem i uszkodzeniem nadwozia powodowanym przez przewożone towary. Najczęściej wybierane wytrzymałe podłogi antypoślizgowe a także wodoodporne. Panele ścienne są wykonane z tworzywa o strukturze plastra miodu, są lekkie i elastyczne a także łatwe w montażu. Da się jest zamontować zupełnie bezinwazyjnie, nie niszcząc samochodu i nie wykonując dodatkowych otworów

Morze możliwości

Warsztat stolarski na kółkach? Możliwe. Jeżdżący warsztat krawiecki? Jak najbardziej możliwe. Zabudowy warsztatowe samochodów dostawczych mogą zupełnie zmienić nasze myślenie o biznesie. Otwierają bardzo wiele drzwi do rozmaitych usług na kółkach, których zaletą jest przede wszystkim mobilność oraz łatwa dostępność wszystkich potrzebnych narzędzi. To otwiera drogę bardzo wielu specjalistom, a także stwarza możliwość powstania nowych, interesujących zawodów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here