Samochody używane z gwarancją to zagadnienie, któremu warto poświęcić nieco uwagi, zwłaszcza w momencie, w którym planujemy zakup nowego auta. Jakkolwiek wielu z nas na dźwięk hasła „używane samochody” ma przed oczami obraz wąsatego handlarza w kamizelce, wychwalającego pod niebiosa ewidentny złom, rzeczywistość wcale nie wygląda tak źle.

Samochody używane „Das Welt Auto”

Na naszym rodzimym rynku działa wiele firm, zazwyczaj przy serwisach dealerskich znanych marek, które zajmują się odkupem i sprzedażą używanych auto. Sami dealerzy często w rozliczeniu przyjmują od swoich Klientów ich dotychczasowe auta. Das Welt Auto jest na tym polu jednym z większych graczy, oferując samochody używane z gwarancją i potwierdzeniem stanu licznika stosownym certyfikatem. Co więcej, zanim takie auto zostanie wystawione na sprzedaż, musi przejść wnikliwe i wielogodzinne testy, które pozwolą potwierdzić jego pełną sprawność i dobry stan techniczny.

Bardzo istotnym faktem jest, że samochody używane „Das Welt Auto” muszą być serwisowane i naprawiane w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, czyli takich, które działają w utworzonym przez producenta systemie dystrybucji pojazdów. Tylko takie auta mogą zostać odkupione i trafić do dalszego obrotu. Gwarantuje to wgląd w pełną dokumentację samochodu – co nie zawsze będziemy w stanie uzyskać w momencie, gdy sprzedawca jest osobą prywatną. Mając dostęp do informacji o wszystkich przeglądach, wymianach części i usuniętych usterkach, możemy być pewni, że stan faktyczny pojazdu w istocie zgadza się z tym, co mówi sprzedający.

Samodzielne sprawdzenie pojazdu

Jeżeli jednak chcemy sami upewnić się, że używane samochody, których zakup rozważamy, w istocie są bezwypadkowe i w dobrym stanie technicznym, powinniśmy zacząć od sprawdzenia numeru VIN. Dzięki temu uzyskamy informacje między innymi o miejscu i roku produkcji pojazdu, poznamy liczbę jego właścicieli czy przebieg, jaki został zarejestrowany podczas ostatniego badania technicznego. Dobrą praktyką jest również poproszenie mechanika o wspólne oglądanie auta. Dzięki takiej pomocy możemy mieć pewność, że żadna usterka czy próba oszustwa nie zostaną przeoczone.

Istnieje wiele sposobów, o których warto wiedzieć. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na wszystkie niefabryczne elementy auta – jeżeli takie zostały zainstalowane, poprośmy o dokumenty to potwierdzające. Eksperci doradzają, żeby w ogóle nie brać pod uwagę samochodów bez pełnej dokumentacji. Jeżeli mamy podejrzenie, że licznik został przekręcony i wskazywany przebieg różni się od tego, który faktycznie przejechał dany pojazd, zwróćmy uwagę na gałkę zmiany biegów, zakładając, ze ta jest fabryczna. Przy dużym przebiegu będzie ona wyrobiona i wyślizgana.

Gdzie kupić używane auto

Zarówno zakup od osoby prywatnej jak i poprzez firmę sprzedającą samochody używane z gwarancją, ma swoje plusy i minusy. W tym drugim przypadku najważniejsze jest jednak zminimalizowanie ryzyka potencjalnego oszustwa i bezpieczeństwo, które wraz z tym zyskujemy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here