Silnik samochodowy - jaki wybrać? (motocorner.pl)

Każdy kto staje przed decyzją o zakupie samochodu wie, że nie jest to zadanie łatwe i proste. Musimy bowiem nie tylko zastanowić się nad tym jaka marka i model nas interesuje. Jedną z decyzji, które musimy podjąć jest bowiem ta o rodzaju silnika, w jaki wyposażony będzie nasze auto. Nie da się ukryć, że wiele osób ma z nią poważne problemy. Dlatego też podpowiadamy, na jakie rozwiązanie warto postawić.

Benzyna czy diesel?

Jeśli chodzi o wybór silnika samochodowego jest on najczęściej ograniczony do dwóch podstawowych rodzajów a więc silnika benzynowego oraz silnika diesela. Do niedawna panowała wśród kierowców opinia, że silnik diesela to znacznie lepsze rozwiązanie, które pomaga zmniejszyć koszty związane ze spalaniem paliwa. Czy słusznie? Nie da się ukryć, że silnik ten pali nieco mniej na 100 km a cena oleju napędowego jest odrobinę niższa. Warto jednak mieć świadomość, że oszczędności te są widoczne jedynie w przypadku bardzo dużych rocznych przebiegów samochodu. Z tego właśnie powodu silniki diesela to idealne rozwiązanie dla aut firmowych, które odbywają naprawdę dalekie trasy. Dla osób, które nie przekraczają rocznego przebiegu rzędu 40 000–50 000 km silnik taki nie będzie dobrym rozwiązaniem. O wiele lepszym jest nowoczesny silnik benzynowy.

Dlaczego silnik benzynowy to dobra decyzja?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że czasy, w których silniki benzynowe zużywały bardzo dużo paliwa dawno już minęły. Obecnie stosowane silniki TSI wyróżnia bowiem bardzo niskie spalanie. Co więcej, nie wpływa ono negatywnie na osiągi. Wprost przeciwnie silniki benzynowe TSI przewyższają osiągami silniki wolnossące o podobnych parametrach. Jak więc widać ich wybór to całkiem rozsądna decyzja, która zapewni nam komfort, dynamikę jazdy oraz faktyczne oszczędności związane z zakupem paliwa.

Silnik dopasowany do naszych potrzeb

Wybór odpowiedniego silnika to jedno. Nie możemy jednak zapomnieć również o tym, że ważna jest jego moc i pojemność. Doświadczenie polskich kierowców pokazuje, że często wybieramy silniki o bardzo dużej pojemności obawiając się, że decydując się na mniejsze narazimy się na konieczność jazdy mało dynamicznym samochodem. Czy tak jest w istocie? Okazuje się, że nie do końca. Nowoczesne silniki benzynowe, które znajdziemy między innymi w samochodach marki Skoda wyposażone są w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa co sprawia, że ich osiągi są naprawdę satysfakcjonujące. Nie musimy więc kupować auta z silnikiem „na wyrost”.

Jak więc widać, dla większości kierowców auto z silnikiem benzynowym będzie dokładnie tym, czego potrzebują. Warto więc pokonać swoje obawy dotyczące wysokich kosztów jazdy czy zużycia paliwa. Tym bardziej, że w nowoczesnych samochodach, które wyposażone są w innowacyjne silniki TSI naprawdę nie stanowi to problemu. Przekonało się już o tym zresztą bardzo wielu zadowolonych kierowców, którzy takie właśnie silniki wybrali.

Materiał promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here