Toyota Avensis czyli jakość klasy premium

Od momentu debiutu w 1997 r. Toyota Avensis podbiła rynki europejskie w spektakularny sposób. Dość powiedzieć, że do ubiegłego roku cztery generacje pojazdu znalazły ponad 1,7 miliona nabywców na całym Starym Kontynencie!

Prestiż i elegancja Avensisa sprawiły, że stał się on najczęściej kupowanym samochodem segmentu D wśród polskich klientów indywidualnych w latach 2009-2014. W 2015 r. model osiągnął jeszcze wyższy poziom rozwoju, kiedy taśmy produkcyjne opuściła jego nowa wersja po znaczącym liftingu.

Nowe oblicze

Obecnie produkowana Toyota Avensis III to kwintesencja idealnej limuzyny klasy średniej. Model prezentuje się smuklej i dynamiczniej niż do tej pory. Jego długość wzrosła o 40 mm, a przód zyskał bardziej masywny wygląd. Samochód wygląda teraz na szerszy i mocniej osadzony na drodze. Przybrał też nieco na drapieżności – dzięki nowemu grillowi i smukłemu kształtowi reflektorów, wyposażonych w technologię LED oraz światła do jazdy dziennej. Linię boczną auta podkreślają nowe wzory 17- i 18-calowych felg aluminiowych.

Luksus wnętrza

Toyota Avensis III to nie tylko zmiana wizerunku zewnętrznego. To także znacząca poprawa treści wnętrz. Samochód gwarantuje najwyższy poziom luksusu nawet w wersji podstawowej. Kierowca dysponuje czytelną, dwupoziomową deską rozdzielczą, wyposażoną w 8-calowy wyświetlacz dotykowy z pełnym dostępem do multimediów. Przyrządy pomiarowe osadzone są natomiast w głębokich tubach o eleganckim, ciemnoniebieskim podświetleniu. Nie sposób nie wspomnieć również o wykończonych satynowym chromem elementach kierownicy, konsoli centralnej, zegarach i nawiewach. Wrażenia komfortu dopełnia dźwiękoszczelność kabiny, możliwa do uzyskania dzięki nowym elementom wygłuszenia nadwozia i komór silnika oraz przeprojektowaniu osłon podwozia.

Pełne bezpieczeństwo

Nowy model Avensisa, to także nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Wdrażany od niedawna pakiet Toyota Safety Sense, dzięki systemowi zaimplementowanych w bryłę pojazdu urządzeń, monitoruje przestrzeń między samochodem i jego otoczeniem. Kamera, czujniki laserowe i radar – technologie wykorzystywane do niedawna tylko w nowoczesnej automatyce przemysłowej i przemyśle lotniczym – to dodatkowe ,,zmysły” auta, chroniące kierowcę przed ryzykiem wystąpienia kolizji i innymi nieprzewidzianymi sytuacjami drogowymi.

Ekonomia jazdy

Zgodnie z obecnym trendem zmniejszania pojemności jednostek napędowych oraz osiągania niższego zużycia paliwa, projektanci Toyoty Avensis zaopatrzyli ją w nowy silnik 1.6 D-4D, zastępujący dotychczasową jednostkę 2.0 D-4D. Dzięki temu zabiegowi, auto jest ponad 20 kilogramów lżejsze od swojego poprzednika. Jednocześnie zachowuje bardzo dobre dla samochodów tego segmentu osiągi – z mocą 112 KM, przyspieszeniem z 0 do 100 km//h na poziomie 11,4 sekund oraz prędkością maksymalną 180 km/h. Zużycie paliwa obniżono o 8%, do poziomu 4,1 l/100 km. Dla wielbicieli większych prędkości, udostępniono również nową wersję diesla 2.0 (moc 143 KM; przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,5 sekundy; prędkość maksymalna 200 km/h) oraz nastawione na ekologię, zmodyfikowane jednostki benzynowe (1.6/132 KM, 1.8/147 KM, 2.0/152 KM).

Sprawdź to sam

Do nowej Toyoty Avensis przekonały się już tysiące Polaków. Zadowolenie klientów to najważniejszy kapitał, który sprawia, że model Avensis wciąż się rozwija, a w przyszłości możemy spodziewać się jego kolejnych modyfikacji i usprawnień. Ty jednak możesz delektować się przyjemnością z jazdy tym pojazdem już dziś! Wystarczy, że zapoznasz się z dostępną ofertą sprzedaży. Mieszkasz na terenie Śląska lub Zagłębia Dąbrowskiego? Jeśli tak, wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w salonie Toyota Konsek w Sosnowcu – autoryzowanej stacji dealerskiej marki Toyota.

Materiał promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here