Transport chłodniczy - temperatury kontrolowane

Bardzo dobrze zorganizowany transport międzynarodowy jest jednym z głównych czynników, dzięki którym firma spedycyjna staje się profesjonalną firmą z szerokimi perspektywami rozwoju. Nie jest to wysiłek jednego planującego, a raczej wspólna praca i owoce przemyśleń całego zespołu działającego w ramach danej firmy.

Logistyka i usługi transportowe na tym poziomie powinny być zaplanowane z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów. Tylko zespół pełen entuzjazmu, profesjonalnie podchodzący do wyzwań stojących przed nim może spełnić tak wygórowane wymagania współczesnej logistyki.

Jedną z jej gałęzi jest transport chłodniczy. Ma on swoją własną charakterystykę i przez to zadania z nim związane wymagają specjalistycznych rozwiązań.

Usługi transportowe – transport chłodniczy

Transport międzynarodowy z uwzględnieniem przewozu w stałych kontrolowanych temperaturach zajmuje się głównie dostarczaniem takich dóbr jak:

  • owoce morza i ryby,
  • wyroby z mięsa, konserwy, mięso,
  • owoce, warzywa, grzyby,
  • kwiaty i rośliny różnych gatunków,
  • mleko i wyroby mleczne,
  • wyroby cukiernicze i czekolady,
  • napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz soki.

To oczywiście ogólny podział transportowanych dóbr. Możliwe jest bowiem przewożenie w określonych, kontrolowanych temperaturach produktów związanych na przykład z branżą chemiczną lub elektroniczną. Możliwości i potrzeb związanych z logistyką tego typu jest niezwykle dużo.

Usługi transportowe – czym zapewnić transport chłodniczy?

Każda firma chcąca zapewniać transport międzynarodowy na najwyższym poziomie, powinna korzystać z narzędzi i maszyn umożliwiających dostarczenie produktów w stanie idealnym. Ponadto muszą one być dostarczone na czas. W związku z tym pojazdy służące temu celowi muszą mieć specjalistyczne przeznaczenie. Na rynku usług transportowych firmy korzystają nie tylko z kupowania naczep chłodni czy busów chłodni umożliwiających wykonanie takich zadań. Coraz bardziej popularne staje się ich wynajmowanie. To tak zwane korzystanie ze źródła zewnętrznego – coraz częściej doceniane przez polskich przedsiębiorców (z języka angielskiego outsourcing czy też outside-resource-using).

Wszystkie maszyny i pojazdy, które wykorzystywane są w transporcie chłodniczym, muszą spełniać często rygorystyczne wymagania ustanowione przez prawo międzynarodowe czy też prawo unijne. Lecz nie tylko na nich kończą się wymagania. Także podczas załadunku i rozładunku towarów wymagających specjalnych warunków temperaturowych zachowana musi zostać dodatkowa ostrożność.

Porady udzieliła firma SM Logistic.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here