Transport dedykowany – czym się wyróżnia?

Transport dedykowany, czyli inaczej transport ekspresowy, najczęściej do fabryk i firm, gdzie wymagana jest szybka dostawa towaru. Gwarantuje zachowanie ciągłości produkcji. Zobacz, jakie wady i zalety niesie dla kierowcy busa do 3,5 t transport dedykowany.

Transport dedykowany nazywany jest inaczej transportem ekspresowym. To najczęstszy rodzaj transportu wykonywany przez firmę Profit Express. Cechuje się on tym, że wykonywany jest bezpośrednio z punktu A do punktu B, rzadziej z doładunkami, z jak najszybszą trasą do miejsca rozładunku, korzystając z busów do 3,5 tony załadunku. To bardzo opłacalna forma transportu dla każdej ze stron. Dla kierowcy atutami z reguły są proste trasy, brak przestojów i, co najważniejsze, możliwość wykonania większych przebiegów w skali miesiąca, co przerzuca się na znacznie większy zarobek. Praca dla kierowcy busa do 3,5t to także znaczne ułatwienie startu dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z transportem. Nie obowiązuje tachograf, ani nie jest wymagana Karta Kierowcy. Ponadto długie, europejskie trasy pozwalają na szybki zarobek.

Jakie są zalety transportu dedykowanego?

Do najważniejszych zalet transportu dedykowanego zalicza się stawkę, jaką oferuje klient za przewiezienie ładunku. Transport ekspresowy minimalizuje także ryzyko zagubienia załadunku i prawdopodobieństwo kradzieży. Bus porusza się praktycznie ciągle,
jedynie z przystankami na jedzenie, odpoczynek i toaletę kierowcy. W firmach produkcyjnych transport dedykowany jest szansą na to, aby zniwelować przestoje w produkcji. W Profit Express nawiązujemy współpracę z trafionymi firmami, dlatego kierowcy mają zagwarantowaną stałą pracę. Głównym warunkiem dobrej współpracy jest wywiązywanie się z terminów dostaw w konkurencyjnej stawce. Kierowca, który decyduje się na transport ekspresowy musi być pewien, że jest dobrze przygotowany do takiego zlecenia i wypoczęty. Należy wyliczyć czas jazdy uwzględniając nawet 30 minut drzemki, zwłaszcza, jeśli czas dostawy jest ściśle określony. Zaletą pracy jako podwykonawca dla Profit Express są niespotykane w innych firmach transportowych 7-dniowy termin płatności, czy gwarancja minimalnego przebiegu 10 000 km miesięcznie.

Jakie są wady transportu dedykowanego?

Największą wadą transportu dedykowanego, a więc ekspresowego jest ciągłość trasy i częste dostawy nocne. Dlatego warto być rozsądnym kierowcą i dobrze zaplanować rozkład trasy. Jeśli jest się bardzo zmęczonym, to postój na sen powinien być dłuższy. W transporcie ekspresowym zawsze warto wybierać takie zlecenia, co do których wiemy, że sobie z nimi poradzimy. Trzeba mieć świadomość kar finansowych za niedotrzymanie terminów dostawy. Firma zlecająca transport liczy na to, że dostawa będzie o czasie. Nie można sobie pozwolić na to, żeby linia produkcyjna miała przestój, ponieważ daną firmę może to narazić na duże straty. Dlatego nasi kierowcy mogą liczyć na fachową pomoc spedytorów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here