Kupno używanego samochodu z zagranicy kosztującego około 30 tysięcy złotych to z jednej strony proste zadanie – wybór aut z drugiej ręki dostępnych w tej cenie jest po prostu ogromny. Wybierać można spośród małych, miejskich samochodów, większych sedanów, często nawet marek premium, a nawet SUV-ów. Z drugiej jednak strony tak ogromny wybór może przyprawić wręcz o zawrót głowy, bo który samochód spośród tak wielu będzie tym właściwym? Ten dylemat dotyczy również handlarzy – który samochód warto sprowadzić z Niemiec, Francji czy Holandii, aby łatwo go sprzedać i odpowiednio zarobić? Oto kilka przykładowych popularnych marek i modeli, które można bez problemu kupić do 30 tysięcy złotych.

Małe, miejskie i ekonomiczne samochody do 30 tysięcy złotych

Nigdy niesłabnącą popularnością wśród polskich konsumentów cieszą się małe miejskie samochody typu hatchback. Są najczęściej ekonomiczne, idealnie radzą sobie z parkowaniem w ciasnych uliczkach, ale pomimo niedużych gabarytów z powodzeniem można nimi pojechać nawet na duże zakupy. Świetnie pełnią funkcję drugiego samochodu w rodzinie. Jakie modele z pewnością znajdą nabywców na polskim rynku? Przykładów jest wiele, ale wśród tych, których najlepiej jest szukać do późniejsze odsprzedaży należy wymienić przede wszystkich Hondę Civic VIII generacji, ale zdecydowanie roczniki 2009 i późniejsze, które są bardziej niezawodne. Ich wielką zaletą jest „kosmiczny” design i bardzo dynamiczne silniki. Sprowadzać je można z Niemiec lub Holandii, gdzie wybór jest naprawdę duży. Inny przykład to Citroen C3 – warto zwrócić szczególną uwagę na silniki diesla, które mają opinię bezawaryjnych. Do 30 tysięcy można z pewnością kupić pięcio-, sześcioletni egzemplarz. Najlepiej sprowadzić ten samochód z Francji – jest on tam niezwykle popularny, więc również i tańszy, co dla osoby zawodowo zajmującej się handlem powinno być jednym z kluczowych kryteriów wyboru. Przed wyjazdem dobrze jest poznać zagraniczne rynki profesjonalnych handlarzy lub wręcz kupić samochód na portalu aukcyjnym dla takich osób. Ekonomicznych samochodów można szukać na przykład pod tym linkiem – https://www.carsontheweb.com/pl/cms/ceny-samochodow-uzywanych/auta-ekonomiczne.

Marka premium do 30 tysięcy złotych

Budżet rzędu 30 tysięcy złotych wcale nie oznacza, że można skupiać się tylko na małych samochodach. Równie dobrze można zdecydować się na auta marek premium, które oferują wyższy komfort jazdy, lepsze silniki i osiągi, a także bogatsze wyposażenie dodatkowe. Pamiętać trzeba jednak, że ze względu na ograniczenie finansowe w grę wchodzą samochody starsze – mniej więcej 10-letnie, ale czasem może trafić się okazja na zakup na przykład 8-letniego samochodu. Nie powinno to jednak bardzo odstraszać, bo jeśli samochód był zadbany, należycie serwisowany i prawidłowo eksploatowany nie powinno być z nim żadnego problemu. Handlarz, który szuka marek premium do dalszej odsprzedaży powinien sprowadzać je przede wszystkim z Niemiec. Wybór samochodów wyższej klasy jest tam największy, a w związku z tym atrakcyjne są również ceny. Warto przejrzeć portale aukcyjne dla handlarzy i udać się nawet w głąb kraju – na pewno będzie można tam spotkać ciekawsze egzemplarze niż w licznych komisach tuż przy granicy. Wybierając konkretne modele warto kierować się gustem Polaków, którzy niezmiennie od wielu lat cenią między innymi Audi, a modele A3 lub A4 w dobrym stanie z pewnością szybko znajdą nabywców. Problemów nie powinno być również ze sprzedażą słynących z niezawodności i bezpieczeństwa samochodów marki Volvo i modeli – S60 lub S80.

Używany SUV z zagranicy – również w budżecie 30 tysięcy złotych

Prawdziwym hitem ostatnich lat są samochody typu SUV, które łączą wygodę aut osobowych i bryłę terenowych. Każdy handlarz powinien wykorzystać tę modę i sprowadzać auta z zagranicy, które przypadną do gustu klientom. Mając jednak dyspozycji 30 tysięcy złotych lub mniej trzeba pamiętać o tym, że wybór będzie ograniczony. Znów można zaproponować markę Volvo z modelem XC70. Ciekawą propozycją jest Subaru Forester II lub III generacji. Unikać należy jednak silników diesla – wiele osób narzeka na nie na forach internetowych, więc raczej nie będą cieszyły się dużym wzięciem. Chętnie wybieranym SUV-em jest również Nissan Qashqai – do 30 tysięcy złotych bez problemu można kupić i odsprzedać z zyskiem samochody z pierwszej generacji tego modelu.

30 tysięcy złotych za samochód sprowadzony z zagranicy – dużo i mało jednocześnie

30 tysięcy złotych to kwota, za którą bez problemu można kupić i sprzedać dobry samochód, a obie strony transakcji będą zadowolone. Osoba zajmująca się handlem samochodami powinna kierować się przede wszystkim potrzebami klientów – w Polsce najpopularniejsze są małe i ekonomiczne samochody, trochę starsze samochody marek premium, coraz popularniejsze stają się również SUV-y, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby szukać i sprzedawać samochodu sprowadzane z zagranicy innych klas, na przykład tak zwanych segmentów C i D. Prawda jest jednak taka, że bez względu na budżet, zawsze najbardziej podoba się ten samochód, którego cena nieznacznie, ale jednak przekracza wcześniej założoną cenę – bez względu na to czy kupuje się samochód za 30 czy 130 tysięcy.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here