Wskazówki dotyczące znalezienia pierwszej pracy

Ludzie zwykle obwiniają wszystkich za swoje niepowodzenia. Chociaż często problem tkwi w nas samych, w naszym lenistwie, głupocie i niewykształceniu (nie mylić z posiadaniem dyplomu, który sam w sobie nie jest faktem wykształcenia).

Oferty pracy

Przeanalizuj swoją obecną aktywność, o ile można ją poprawić? Co nowego można wnieść do sprawy, którą prowadzisz? W jaki sposób, konkretnie, może wpłynąć na poprawę wydajności lub zwiększenie poziomu dochodów przedsiębiorstwa?

Ze swoimi przemyśleniami i pomysłami nie wahaj się podejść do kierownictwa. Nawet jeśli Twoje pomysły nie zostaną zrealizowane, zostaniesz przynajmniej zauważony i doceniony przez twoją inicjatywę. Uwierz mi, kiedy pojawi się potrzeba powołania nowego szefa, najpierw będą patrzeć na tych, którzy mogliby zostać szefem wśród zwykłych pracowników.

Jeśli możesz wyróżnić się z szarej masy, co najmniej jednym kolorowym aktem, Twoje szanse na rozwój kariery będą znacznie wyższe niż twoich kolegów.

Zacznij czytać więcej, aby pozbyć się słów pasożytów i uczynić swoją mowę bardziej kompetentną

Przyjmij zasadę codziennego czytania co najmniej stron 30-50. Lepiej będzie, jeśli nie będzie to żółta prasa lub detektywi, ale literatura poświęcona rozwojowi osobistemu, rozwojowi, historiom ludzi sukcesu itp.

Czytanie jest prawdopodobnie najskuteczniejszym narzędziem do pozbycia się pasożytniczych słów, uczynienia mowy bardziej kompetentną, piękną i profesjonalną.

Jak znaleźć dobrą pracę? Pracuj nad sobą codziennie

Codzienna praca nad sobą jest teraz czymś, co należy zrobić, jeśli nadal tego nie robisz. Obejmuje to działania z poprzedniego punktu-czytanie. Ale czytanie polega na uzyskiwaniu działań teoretycznych, aw tym punkcie nacisk kładzie się na działania. Jeśli odjęłeś coś interesującego dla siebie, nie odkładaj tego na jutro i zacznij robić już teraz.

Na przykład, jako fajne narzędzie, które pomoże Ci stać się bardziej wydajnym w pracy, polecam przeczytać literaturę na temat zarządzania czasem i natychmiast zacząć stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Jeśli uda ci się zwiększyć wydajność o co najmniej 10 procent, możesz bezpiecznie napisać o tym w CV. Postaraj się tylko, aby twoje oświadczenie nie było gołosłowne i podaj kilka faktów i przykładów.

Oprócz wyszukiwania oferty pracy, każda osoba poszukująca pracy może zarejestrować się na stronie Agencji Zatrudnienia i stworzyć swój profil zawodowy. Firmy, a także agencje przeglądają te profile przy wyborze odpowiedniej kadry. Ponadto zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z różnych usług giełdy pracy, w tym: złożyć wniosek online o zasiłek dla bezrobotnych.

Weź udział w kilku rozmowach kwalifikacyjnych

Weź udział w kilku rozmowach kwalifikacyjnych jako rozgrzewkę. Powiedzmy, że jeśli masz jakieś ciekawe miejsce pracy, do którego chcesz się dostać, to zanim pójdziesz tam na rozmowę kwalifikacyjną, przejdź ją gdzieś indziej, jako rozgrzewkę. Znajdź kilka ogłoszeń o pracę, przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną tak, jakbyś został zaproszony tam, gdzie marzysz, aby się dostać i sprawdź się. Jeśli w rezultacie otrzymasz ofertę pracy tam, gdzie poszedłeś jako trening, to zdałeś egzamin wstępny na pięć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here