Wynajem samochodów sportowych: najważniejsze pytania i odpowiedzi

W wypożyczalniach samochodowych wypożyczy się dzisiaj nie tylko pojazdy doskonałe do codziennych dojazdów, ale również znacznie droższe od nich auta sportowe. To nie lada gratka przeznaczona dla każdego fana tych bolidów. Gdy także myślisz o wynajęciu sportowego auta, sprawdź razem z nami, najważniejsze informacje o tej ofercie!

Jakie samochody sportowe można wynająć?

Wszystko zależy od wybranej wypożyczalni samochodowe. Najczęściej firmy te mają po parę samochodów do dyspozycji, dlatego wtedy, gdy poszukujemy konkretnego modelu, na przykład jak Chevrolet Camaro SS, w takim przypadku warto po prostu skorzystać z wyszukiwarki internetowej, by znaleźć potrzebny model.

Kto może wypożyczyć samochód sportowy?

Aby skorzystać z oferty wynajmu sportowego samochodu, konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się z warunkami oraz ich spełnienie. W tym przypadku dużo zależy od konkretnej wypożyczalni, ponieważ każda z nich może mieć nieco inne wymagani dla swoich klientów.

W większości przypadków stosuje się minimalny wiek wynajmującego. Zwykle jest to 25 lat, dlatego osoby młodsze nie mogą wynająć pojazdu. Również konieczne jest posiadanie ważnego prawa jazdy kategorii B. Poza prawem jazdy należy również przedstawić drugi dowód tożsamości, na przykład może być to dowód osobisty albo paszport.

Ile kosztuje wynajęcie sportowego auta?

Cenniki są zróżnicowane i zależne od tego, gdzie wynajmuje się auto, a także na jak długo ma być ono wypożyczone. Najczęściej stosuje się dwie formy wynajmu – okolicznościową oraz dobową. W przypadku wynajmu okolicznościowego czas liczony jest w godzinach, natomiast dobowego – w dobach.

Za wynajem auta na jedną godzinę trzeba zapłacić zwykle cenę od 200 złotych wzwyż, natomiast wynajem samochodów sportowych na jedną dobę rozpoczyna się od około 1000 złotych, chociaż dostępne są też znacznie droższe auta, gdy doba wynajmu to wydatek od około 2500 złotych.

Czy trzeba zapłacić kaucję?

Płatność kaucji jest w dużej mierze zależna od wypożyczalni. Niektóre z nich wymagają jej wpłacenia, natomiast inne jej nie pobierają. Warto zatem zapytać, czy jej wniesienie będzie konieczne. Kaucję można zapłacić gotówką, kartą.

Kto tankuje wypożyczony samochód?

Klient otrzymuje samochód już zatankowany – wypożyczalnia spisuje wtedy aktualne informacje o ilości paliwa w baku. Następnie za tankowanie pojazdu odpowiada klient. W dokumentach od wypożyczalni można znaleźć dokładne informacje o rodzaju paliwa.

Czy wypożyczane samochody są ubezpieczone?

Wypożyczalnie samochodowe ubezpieczają swoje samochody, dlatego w razie kolizji, wypadów czy kradzieży klient nie musi ponosić kosztów z własnej kieszeni. Sytuacja wygląda jednak inaczej wtedy, gdy to właśnie klient spowodował zdarzenie drogowe. Wtedy wypożyczalnia może dochodzić od niego zapłaty za szkody. Dokładne informacje dotyczące warunków ubezpieczeń warto sprawdzić przed wynajmem samochodu i w razie potrzeby dopytać o szczegóły.

Czym jest limit kilometrów przy wynajmie samochodu?

Jeżeli chcemy zdecydować się na wynajęcie samochodu sportowego, warto sprawdzić, czy jego oferta wynajmu obejmuje również limit kilometrów. Limit kilometrów oznacza, że klient w ciągu doby może przejechać tylko wyznaczoną liczbę kilometrów. Gdy przekroczy limit, w takim przypadku musi dopłacić za każdy przejechany kilometr wychodzący ponad wskazaną liczbę.

Aby uniknąć dodatkowych opłat wtedy, gdy planuje się dłuższą jazdę, warto zdecydować się a skorzystanie z wynajmu samochodu bez limitu kilometrów.

Więcej informacji dotyczących wynajmu samochodów sportowych można znaleźć na stronach internetowych wypożyczalni i uzyskać telefonicznie lub na miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here