Wynajem samochodów z lotniska

Powoli minęły lata długich i męczących podróży autokarami do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Tanie linie lotnicze zmieniły na zawsze rynek wyjazdów wakacyjnych. Korzystając z ich oferty mamy okazję dotrzeć tanio, praktycznie w każde miejsce Europy. Zamiast hoteli, wybieramy często wakacyjne domy na wynajem i wygodne apartamenty.

Zamiast siedzenia w miejscu – zwiedzamy. To właśnie dlatego, wypożyczanie samochodu na lotnisku stało się tak popularne. Jak w kilku prostych krokach odnaleźć dobrą wypożyczalnię samochodów lotniskową i wybrać auto, które sprawdzi się na wyjeździe?

Wybór wypożyczalni samochodów

W pierwszej kolejności sprawdzamy wypożyczalnie samochodów dostępne na lotnisku, na którym zamierzamy wylądować. Choć w internecie znajdziemy wiele punktów wynajmu samochodów, nie wszystkie będą zlokalizowane w docelowym porcie lotniczym. Nawet kilometr odległości może się okazać sporym problemem, jeśli oddział wypożyczalni, leży na przykład po drugiej stronie autostrady. Różnice w cenie również nie są wystarczająca atrakcyjne by fundować sobie spacer z walizkami, zaraz po opuszczeniu samolotu. Warto więc zdecydować się na firmę, która swoją placówkę ma na lotnisku. Szczególnie wtedy, kiedy zamierzamy oddać auto w tym samym miejscu, a wyjazd jest dość krótki. 

Wybór wypożyczalni samochodów

Warunki wynajmu aut

Jeśli wypożyczamy auto na lotnisku za granicą, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty ukryte, to znaczy takie, które nie zawierają się w kwocie wynajmu. Pierwszym z nich jest kaucja za samochód. W zależności od dostawcy usługi i modelu auta, może ona sięgać nawet kwoty 1500 euro. Należy uważać na takie oferty. Mniejsze firmy specjalnie obniżają cenę wynajmu i windują kaucję, by przyłapać klienta na zadrapaniu lusterka, lub przebiciu opony, po czym zainkasować całą kwotę. Drugim kosztem jest ubezpieczenie dodatkowe. Zazwyczaj w cenie samochodu, zawiera się tylko podstawowy pakiet ubezpieczeniowy, który nie zwalnia nas z odpowiedzialności pieniężnej w wysokości kaucji nawet wtedy, gdy auto zostanie skradzione. Z tego powodu warto pomyśleć o pełnym ubezpieczeniu samochodu oraz przy ocenie atrakcyjności oferty, wziąć pod uwagę wszystkie koszty. Może się okazać, że tańsza wypożyczalnia samochodów, koniec końców okaże się dużo droższa. Pamiętajmy także, że pełne ubezpieczanie, to spokój ducha podczas urlopu. 

Odpowiedni model samochodu

To kolejny podpunkt, który skupia się na tym, że nie zawsze warto wybierać najtańszą ofertę. Wszystkie lotniskowe wypożyczalnie oferują możliwość rezerwacji online. Przy każdym modelu, dostępnych samochodów, pojawiają się także informację o wyposażeniu i wielkości bagażu jaki możemy ze sobą zabrać. Często zwabieni niską ceną, zapominamy popatrzeć na wszystkie szczegóły, lądujemy w samochodzie, który jest za mały w stosunku do naszych potrzeb, a pasażerowie z tyłu podróżują z walizkami na kolanach. Dlatego nie decydujmy się od razu, na najtańszą ofertę. Taki wybór może mocno utrudnić późniejsze zwiedzanie. 

Opinie klientów o wypożyczalni

To naprawdę ważny element. Podpunktem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest to, w jaki sposób inni wypożyczający, relacjonują czas stania w kolejce do punktu wypożyczalni, oraz ile potrwało załatwienie formalności. Może brzmieć to absurdalnie, ale zdarza się, że musimy czekać na swój samochód nawet dwie godziny, jeśli firma zatrudnia za mało pracowników biura. To wszystko niuanse, które mogą jednak w rzeczywisty sposób wpłynąć na przyjemność z wypożyczenia samochodu na wakacjach. Pamiętajmy także, że głównym środkiem prowadzącym do sukcesu będzie dokładne przeczytanie wszelkich warunków najmu, tak by wiedzieć co nas czeka. Szerokiej drogi!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here