Zabezpieczanie ładunku w transporcie z użyciem uchwytów

Podczas przewożenia różnych ładunków należy je zabezpieczyć na pace samochodu. W wielu przypadkach swobodne przemieszczanie się ładunku mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia, a nawet całkowitego zniszczenia. Dlatego firmy transportowe stosują różnego rodzaju zabezpieczenia, wśród których ważne miejsce zajmują uchwyty do ładunków. Można wymienić kilka rodzajów takich uchwytów i sposoby ich zastosowania w praktyce.

Uchwyty do belek i tub

Producent materiałów służących do zabezpieczania i ułatwiania transportu różnych towarów, firma PRO-TRANS, ma w swojej ofercie między innymi uchwyty do belek i tub. Służą one do zabezpieczania towarów w przewozie. Można nimi zabezpieczyć ładunek przewożony w kontenerach tradycyjnych, izotermach i chłodniach. Oprócz tego, nie ma problemu, aby z zastosowaniem uchwytów do belek i tub zabezpieczyć towary mające różną masę całkowitą. W każdym przypadku będą one tak samo skuteczne, a towar dojedzie do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie. Dostępne są również uchwyty do belek i tub w wersji XL, które mają amerykański certyfikat AAR. Warto rozważyć ich wykorzystanie przy przewożeniu dużych ładunków.

Uchwyty do pasów

Inną grupą narzędzi zabezpieczających towary w przewozie są uchwyty do pasów. Zaprojektowane zostały one w ten sposób, aby zabezpieczać towary w kontenerach tradycyjnych, izotermach i w chłodniach. Służą do stabilizacji ładunku w jednym miejscu w samochodzie – na pace.

Dlaczego warto stosować uchwyty do ładunków?

Zabezpieczanie ładunków w transporcie jest koniecznością, aby przewoźnik nie ponosił przykrych konsekwencji zniszczenia towarów. Może wykorzystać do tego celu uchwyty do ładunków, które w szybki i prosty sposób się montuje i demontuje. Ich atutem bez wątpienia jest to, że można je dostosować do faktycznej szerokości kontenera i zabezpieczyć towary w miejscach, gdzie akurat kończy się ładunek. W sposób elastyczny można je dopasowywać do transportowanego ładunku i samochodu. Znajdują zastosowanie w kontenerach tradycyjnych wykonanych ze ścian z blachy falistej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tych samych uchwytów używać w kontenerach o gładkich ściankach – w izotermach i w chłodniach.

Do uchwytów producent dołącza filmik instruktażowy, który ułatwia ich prawidłowe zamocowanie. Uchwyty nadają się do ponownego przetworzenia. Stanowią wprost doskonałe zabezpieczenie niepełnej warstwy towaru ułożonego w kontenerze lub w chłodni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here