Zasady korzystania z leasingu wózka widłowego

Warunki korzystania z leasingu wózka widłowego powinny być zawarte w umowie. To właśnie tam znajdują się informacje o kwotach rat i terminach płatności.

Leasing polega na odpłatnym wynajmowaniu wózków widłowych przedsiębiorcom. Sprzęt można wypożyczać na okres od kilku dni do nawet kilku lat.

Czym jest leasing wózków widłowych?

Leasing wózka widłowego to świetna propozycja dla firm, które dopiero rozpoczynają działalność, mają problemy finansowe lub chcą wypróbować różne rodzaje maszyn transportowych. Ten typ usługi sprawdzi się również w przypadku przedsiębiorstw, które potrzebują sprzętu na kilka godzin, dni albo tygodni. Leasing polega na wypożyczeniu wózka widłowego na określony czas w zamian za opłaty dokonywane w ratach (zazwyczaj za dzień, miesiąc bądź rok użytkowania). Osoba korzystająca z usługi może wybrać wózki nowe lub starsze, a wszystkie z nich obowiązuje bezpłatny serwis. Leasing może być krótkoterminowy (do kilku tygodni), średnioterminowy (kilka miesięcy) bądź długoterminowy (powyżej roku). Im dłuższy termin wypożyczenia sprzętu, tym większy pakiet korzyści dla firmy. Należą do nich, na przykład, niskie kwoty rat, darmowy przegląd wózków, wymiana zepsutego urządzenia (na czas naprawy) lub bezpłatne części zamienne. Po zakończeniu umowy istnieje możliwość zakupu użytkowanych maszyn po cenie promocyjnej. Można zdecydować się na leasing tradycyjny, opisany wyżej, lub płatności tylko za godziny robocze. Ta ostatnia usługa nazywa się BasicDynamic.

Warunki leasingu wózków widłowych

fork

Wszystkie warunki leasingu wózków widłowych powinny być zawarte w umowie. To właśnie tam określa się, na jaki czas sprzęt będzie wypożyczony, a także, ile maszyn obejmie. Należy również uzgodnić, kto poniesie koszty ewentualnych napraw, a także ustalić terminy płatności. Warto dopytać o usługi dodatkowe, które wchodzą w skład leasingu (na przykład bezpłatny przegląd wózków, wymiana części i inne). Jeśli firma jest zainteresowana zakupem wózków w przyszłości, powinna zdecydować się na wynajem z możliwością kupna. Dzięki temu, po zakończeniu umowy, będzie mogła tanio i bez problemu nabyć maszyny (wszystkie lub część). Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z ofertą leasingodawcy. Dobrze jest sprawdzić, jaki sprzęt można wypożyczyć (rodzaj, udźwig, pojemność, wielkość) i skonfrontować tę wiedzę z potrzebami własnej firmy. Niektóre maszyny są na tyle duże, że nie zmieszczą się w wąskich korytarzach magazynów. Mniejsze rodzaje mogą nie udźwignąć bardzo ciężkich towarów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here